سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 12077 12:33:42 1394-02-06
خودروهای کشور را با سوخت یورو ۵و ۶تولید می کنیم

خودروهای کشور را با سوخت یورو ۵و ۶تولید می کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
خودروهای کشور را با سوخت یورو ۵و ۶تولید می کنیم

خودروهای کشور را با سوخت یورو ۵و ۶تولید می کنیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه تولید: وزیر صنع ایران در دیدار با وزیرمحیط زیست و حفاظت از پهنه‌های خاکی و و دریایی جمهوری ایتالیا گفت: تراز تجاری ایران و ایتالیا بخاطر تحریم از شش و هفت میلیارد دلار به ۱.۵میلیارد دلار رسیده است.

محمدرضا نعمت‌زاده با بیان این مطلب، افزود: ایران عنوان کشوری که در حال صنعتی شدن است تمایل دارد از تجارب کشورهای صنعتی استفاده کند.

وی با اشاره به الزام دولت مبنی بر نصب فیلترهای مخصوص برای خودروهای دیزلی گفت: می‌توانیم با شرکت‌ها ی ایتالیایی در این زمینه و سایر بخش‌های صنعت خودرو همکاری داشته باشیم.

نعمت‌زاده همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران در زمینه «تولید کاتالیست‌های مناسب خودرو» و «طراحی و ساخت موتور خودرو با حداقل مصرف سوخت و آلایندگی» آمادگی سرمایه گذاری مشترک با شرکتهای ایتالیایی در این خصوص را داریم.

وی در ادامه یادآور شد: ما در کشورمان یک مرکزتحقیقات و طراحی موتور خودرو داریم که مجهز به تجهیزات پیشرفته است و با توافقات بعمل آمده از نظرات متخصصین ایتالیا بهره خواهد گرفت.

مهندس نعمت‌زاده در بخش دیگریی از سخنان خود، گفت: هم اکنون تولید تمام خودروهای کشور با سوخت یورو ۴صورت می‌گیرد و تلاش داریم به سمت یورو ۵و ۶برویم.

در این دیدار «جان لوکا گالت» وزیر محیط زیست و حفاظت از پهنه‌های خاکی و و دریایی جمهوری ایتالیا گفت: این دیدار برای کشور ایتالیا برای رقم زدن آینده بهتر روابط با جمهوری اسلامی ایران مهم تلقی می‌شود.

به گفته «لوکا گالت»؛ ما دراکسپو۲۰۱۵میلان از غرفه‌های جمهوری اسلامی ایران به همراه وزیر صنایع ایتالیا دیدار خواهیم کرد.

وی گفت: شرکتهای ایتالیایی برای انجام بازاریابی برای نصب دستگاهی که «اگزوز» بخش خروجی خودرو‌ها را کنترل کرده و آلودگی ایجادی را کنترل می‌کند؛ آمادگی دارند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |