سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 9327 16:07:40 1393-10-29
تک تیرانداز آمریکایی گیشه سینماها را هدف گرفت

تک تیرانداز آمریکایی گیشه سینماها را هدف گرفت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تک تیرانداز آمریکایی گیشه سینماها را هدف گرفت

تک تیرانداز آمریکایی گیشه سینماها را هدف گرفت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

فیلم نامزد اسکار «تک تیرانداز آمریکایی»‌ در اولین هفته نمایش در سینماهای آمریکایی شمالی به فروش فوق‌العاده نزدیک به 105 میلیون دلاری دست یافت.
به گزارش ایسنا، «تک تیرانداز آمریکایی» جدیدترین ساخته «کلینت ایستوود» کارگردانی 85 ساله و کهنه کار هالیوودی که اخیرا به جمع نامزدهای نهایی جایزه بهترین فیلم اسکار نیز راه یافته است در طول چهار روز نمایش در سینماهای آمریکا به فروش 105 میلیون دلاری رسید و رکورد جدیدی برای «ایستوود» رقم زد.
بردلی کوپر بازیگر نقش اصلی این فیلم نیز برای سومین سال پیاپی به جمع نامزدهای نهایی بهترین بازیگری مرد جوایز اسکار راه یافت و امیدوار است بتواند برای اولین اسکار بگیرد.
نکته جالب درباره فروش خیره‌کننده فیلم «تک تیرانداز آمریکایی»‌ این است که این فیلم به جنگ ناخوشایند آمریکا با عراق و همچنین موضوعات افسرده‌کننده‌ای چون اختلالات ذهنی پس از جنگ می‌پردازد.
تحلیلگران فروش فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» را مشابه فیلم‌هایی چون «نگهبانان کهکشان» می‌دانند که سال گذشته پرفروش‌ترین فیلم سینمایی جهان شد و دلیل این اقبال عمومی را نیز پرداخت و حمایت رسانه‌های اجتماعی از این فیلم‌ها معرفی کردند.
این فیلم بلند براساس کتاب خاطرات «کریس کایل» با نام «مهلک‌ترین تیرانداز تاریخ ارتش آمریکا» داستان یکی از اعضای قدیمی نیروی دریایی آمریکا است که خود در خاطراتش اعتراف کرده در جریان جنگ عراق 255 نفر را به قتل رسانده و پنتاگون نیز صحت مرگ 160 تن از این افراد را تأیید کرده است.
این سرباز آمریکایی در 38 سالگی در دوم فوریه 2013 بصورت تصادفی و توسط یکی از همرزمان خود با اصابت گلوله کشته شد.
از جمله افتخارات «ایستوود» در عرصه سینما می‌توان به دریافت اسکار بهترین، فیلم و کارگردانی برای فیلم «نابخشوده» در سال ۱۹۹۳ و نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای همین فیلم، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم و کارگردانی برای فیلم «رودخانه مرموز» در سال ۲۰۰۴، دریافت اسکار بهترین فیلم و کارگردانی برای فیلم «عزیز میلیون دلاری در سال ۲۰۰۵ و نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای این فیلم، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم و کارگردانی برای فیلم «نامه‌هایی از ایوجیما» در سال ۲۰۰۷، دریافت جایزه سزار بهترین فیلم خارجی برای فیلم «عزیز میلیون دلاری»، دریافت سزار افتخاری در سال ۱۹۹۸، دستیابی به ۵ عنوان محبوب ترین بازیگر در طول تاریخ سینما ، جایگاه دوم در مجله «امپایر» انگلیس در بین ۱۰۰ ستاره هالیوود و دریافت مدال افتخار از سوی انجمن «جان‌اف کندی» در سال ۲۰۰۰ اشاره کرد.
در ابتدا قرار بود «استیون اسپیلبرگ» کارگردانی فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» را بر عهده بگیرد، اما در نهایت نتوانست با کمپانی «دریم ورکز» به توافق برسد و این پروژه سینمایی را به «ایستوود» سپرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |