دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 8184 15:32:11 1393-10-02
بر خلاف قوانين عمل نکنيم

بر خلاف قوانين عمل نکنيم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بر خلاف قوانين عمل نکنيم

بر خلاف قوانين عمل نکنيم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مجموعه تاريخي امير چخماق بالغ بر چند دهه است که در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است لذا هرگونه اقدام در آن منوط به رعايت ضوابط حفظ آثار تاريخي و فرهنگي کشور است.

سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، درباره رخدادهاي اخير ميدان تاريخي امير چخماق يزد بيانيه‌اي منتشر کرد. به نقل از مرکز روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري متن بيانيه اين سازمان به شرح ذيل مي‌باشد:
پيکر مطهر و معظم شهيدان هر جا آرام گيرد ياد مبارک و آرامبخش و بهجت انگيز خود را در فضا مي‌پراکند و صفا و معنويت مي‌آفريند. "مقام معظم رهبري"
فرهنگ شهادت بالا‌ترين فرهنگ‌ها است و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، حفاظت از اين ميراث معنوي برجسته را جزو وظايف ذاتي و بنيادين خود مي‌داند.
موضوع حفاظت از ميراث فرهنگي، از اساس با موضوع حفاظت از ارزش‌هاي مذهبي و ملي کاملا مشترک و منطبق مي‌باشد. به اين دليل مي‌بايست تمام توان نسل حاضر، معطوف معرفي فهم ارزش‌هاي برجسته و ممتاز ايراني اسلامي شود.
در ادامه اين نامه آمده است: مجموعه تاريخي امير چخماق بالغ بر چند دهه است که در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده و لذا هرگونه اقدام در آن منوط به رعايت ضوابط حفظ آثار تاريخي و فرهنگي کشور است.
از طرفي اين بنا به دليل نشست زمين و مشکلات فني دچار آسيب شده است و نياز به اقدامات استحکام بخشي دارد. به نظر اين سازمان موضوع انتخاب مکان و طراحي يادمان شهدا بايد با استفاده از ظرفيتهاي معماري ملي و جهاني انجام شود تا خود نيز ميراث معماري آينده کشور محسوب شود. چنانچه در بسياري از کشورهاي جهان فاخر‌ترين طرح و معماري را براي چنين اماکني انتخاب مي‌کنند.
در پايان اين بيانيه امده است: اميدواريم مسئولين همه بخش‌هاي مختلف، نهاد‌ها و سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در کليه امور خود را مقيد به رعايت قوانين و مقررات مربوطه دانسته و از ايجاد تنش جلوگيري کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |