دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 7674 15:42:43 1393-09-12
برگزار نمايشگاه اختصاصي ايران در قطر

برگزار نمايشگاه اختصاصي ايران در قطر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
برگزار نمايشگاه اختصاصي ايران در قطر

برگزار نمايشگاه اختصاصي ايران در قطر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

سطح تعاملات تجاري و صنعتي ايران و قطر گسترش مي يابدوزير صنعت،معدن و تجارت گفت: سياست ايران توسعه و تعميق روابط اقتصادي با ديگر کشورها است

و براين اساس سطح تعاملات تجاري و صنعتي ايران و قطر گسترش پيدا مي کند.
محمدرضا نعمت زاده در ديدار عبدالله صالح الخليفي وزير کار و امور اجتماعي قطر با وي ، روابط ديرينه و تاريخي دو کشور را خاطرنشان ساخت و ابراز اميدواري کرد، سطح روابط اقتصادي دو طرف در جهت توسعه و گسترش همکاريها بيش از پيش افزايش پيدا کند.
وي، با بيان اينکه 38 درصد توليد ناخالص داخلي ايران به بخش صنعت، معدن و تجارت تعلق دارد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگي دارد تا در زمينه هاي مختلف اقتصادي و صنعتي به همکاري با قطر بپردازد.
به گزارش ايرنا، نعمت زاده ،همکاري در ابعاد صنعتي و خدمات فني و مهندسي، پيمانکاري و نيروي انساني را يادآور شد و از آن به عنوان زمينه هاي گسترش تعاملات دو کشور ياد کرد.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين همکاري در جهت صادرات مصالح ساختماني، موادغذايي و توسعه تعاملات در خصوص صنايع نفت، گاز و پتروشيمي را از ديگر محورهاي گسترش فعاليت هاي دو کشور برشمرد.
به گفته نعمت زاده، علاقمندي براي همکاري هاي راهبردي و دراز مدت به ويژه سرمايه گذاري هاي مشترک نيز از ديگر مواردي است که مي توان بيش از گذشته به آن توجه کرد.
وي ، برگزاري نمايشگاه اختصاصي ايران در قطر طي روزهاي 26 لغايت 30 بهمن (پانزدهم تا نوزدهم فوريه) را اطلاع رساني کرد و گفت: تلاش مي شود تا دراين نمايشگاه توانمندي ها و ظرفيت هاي اقتصادي و صنعتي ايران را به خوبي نشان داده شود .
اين مقام مسئول گفت : برگزاري نمايشگاه فرش ايران در دوحه نيز از فرصتهاي ديگري است که مي توان براي آشنايي بيشتر با دستاوردهاي صنعتي و هنري ايران از آن بهره گرفت .
وزير صنعت، معدن و تجارت ، برنامه هاي توسعه اي کشور قطر را يادآور شد که موجب اعزام ، نيروهاي متخصص از بخش هاي مختلف به اين کشور مي شود و افزود: اکنون بيش از چهار ميليون نفر دانشجو در دانشگاه هاي ايران تحصيل مي کنند که مي توان از اين نيروها براي توسعه و آباداني قطر بهره گرفت .
به گفته نعمت زاده ، توان تخصصي پزشکان ايراني در اغلب نقاط جهان مطرح است و اظهار داشت: اکنون بسياري از پزشکان مجرب و متخصص ايراني در آمريکا و اروپا مشغول به فعاليتند که استفاده از مهارت و تخصص آنها مي تواند به عنوان يکي از ديگر از زمينه هاي همکاري بين دو کشور محسوب شود.
در اين ديدار وزير کار و امور اجتماعي قطر نيز ضمن ابراز خرسندي از برقراري روابط تجاري و اقتصادي با ايران ابراز اميدواري کرد: کشورش از توانمندي هاي ايران در خصوص آموزش نيروي انساني در بخش هاي مختلف از جمله بازرسي، سلامت، بهداشت کار و محيط و نيروي انساني بهره گيرد.
عبدالله صالح الخليفي پيشرفت هاي علمي و فني ايران را ستود و گفت: تلاش مي کنيم تا در قطر از اين تجارب و ظرفيت ها به ويژه در بخش کار استفاده شود.
وي، گسترش مناسبات اقتصادي قطر با ايران را مورد تاکيد قرار داد و گفت: براساس آمار در زمان حاضر واردات مواد غذايي از ايران در طول سال هاي گذشته به اين کشور افزايش داشته که اميد است ، در زمينه مصالح ساختماني نيز اين همکاريها رونق داشته باشد .
به گفته صالح الخليفي؛ استفاده از خدمات پزشکي ايران در قطر رو به افزايش است و اين مهم براي توسعه وتعميق هرچه بيشتر روابط پيگيري خواهد شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |