چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 4744 14:35:58 1393-05-28
بررسی پرونده 6 بانک در هیات انتظامی

بررسی پرونده 6 بانک در هیات انتظامی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بررسی پرونده 6 بانک در هیات انتظامی

بررسی پرونده 6 بانک در هیات انتظامی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه دولت به سمت تک نرخی شدن حرکت می‌کند، بیان کرد: هیات انتظامی بانک‌ها بعضی از مدیران بانکی را سلب صلاحیت و برخی از بانک‌ها را جریمه کرده است

ولی‌الله سیف در حاشیه نشست شورای گفت‌وگو گفت: براساس هماهنگی بانک مرکزی با وزارت راه و شهرسازی تسهیلات با استفاده از بازار سرمایه و بانک ها منابع جدیدی در اختیار قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: با همکاری بانک ها و بازار سرمایه قرار است صندوق هایی تجهیز شوند تا بتواند کمک مفیدی برای بخش ساختمان و مسکن باشد.
سیف خاطرنشان کرد: عمدتا در بخش مسکن نزدیک 25 درصد تسهیلات به این بخش اختصاص یافته که مقرر شده همان میزان تسهیلات زمینه تحرک برای بخش مسکن را فراهم کند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه ای برای دریافت 40 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به بانک ها تدوین شده است، گفت: در بسته پیشنهادی این بند قرار داده شده که با تصویب آن در مجلس زمینه اجرای آن فراهم خواهد شد.
وی تاکید کرد: نظام بانکی نقش بسیار عمده ای در رابطه با تحقق بسته خروج از رکود غیر تورمی دارد؛ از این رو با الزامات زیاد در صدد هستیم تا نظام بانکی به درستی ایفای نقش کند.
سیف یادآور شد: یکی از دیگر بحث ها ضرورت اقدام و حرکت بانک ها به سمت شفاف سازی و انضباط است که بانک مرکزی در راین رابطه مطالب را با حساسیت دنبال می کند. به گفته وی بانک مرکزی به دنبال حاکم کردن انضباط در بازار غیر متشکل پولی و بانک ها است که در این رابطه در سال 92 پرونده 6 بانک به هیات انتظامی بانک ها ارجاع داده شد.
سیف ادامه داد: به دلیل وجوه سپرده مردم در بانک ها نباید نامی از 6 بانک ارجاع شده به هیات انتظامی بانک ها برده شود و بانک مرکزی از این اقدام پرهیز می کند.او با اشاره به اینکه برخی از مدیران سلب صلاحیت شده اند، گفت: مهمترین سرمایه این مدیران در پی اقدامات خود ازبین رفته است.
رئیس کل بانک مرکزی درباره تک نرخی شدن ارز گفت: مهمترین ویژگی قبل از تک نرخی کردن ارز ایجاد آرامش و ثبات در اقتصاد کشور است که در حال حرکت در این مسیر هستیم و میزان تورم و ثبات بازار ارز نشان از این موضوع دارد.
تنظیم ارتباطات بین المللی و شبکه کارگزاری نظام بانکی که بعد از شفاف سازی نظام بین المللی حاصل می شود، شرط لازم برای تحقق یکسان سازی ارز است.
او با اشاره به اینکه نباید شتاب زده به سمت یکسان سازی ارز حرکت کنیم، گفت: ممکن است در حال حاضر تمام شرایط تک نرخی شدن فراهم شود اما برنامه ریزی ها به صورتی است که این تک نرخی شدن با ثبات ادامه داشته باشد که به سیاست تک نرخی شدن بسیار نزدیک هستیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |