چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 12397 15:44:23 1394-02-14
بررسی مجدد مزایده سرخابی‌ها برای سومین مرتبه

بررسی مجدد مزایده سرخابی‌ها برای سومین مرتبه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بررسی مجدد مزایده سرخابی‌ها برای سومین مرتبه

بررسی مجدد مزایده سرخابی‌ها برای سومین مرتبه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این که اهلیت خریدار شرکت استیل‌آذین تایید نشده است گفت: مزایده بعدی سرخابی‌ها 29 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی به اعلام نتایج قطعی مزایده استقلال و پرسپولیس پرداخت و گفت: شرکت بهنام پیشروی کیش ادعا کرده بود که سپرده مزایده را به موقع پرداخت کرده بود، اما پول سپرده پس از ساعت 14 روز چهارشنبه به حساب سازمان خصوصی‌سازی نشسته بود. اگر خاطرتان باشد شرکت دیگری هم در مزایده بود که به دلیل نقص همین مسئله از مزایده کنار گذاشته شد. با توجه به این که شرکت بهنام پیشرو تا قبل از ساعت 14 روز چهارشنبه سپرده را نتوانسته بود در حساب سازمان خصوصی‌سازی بنشاند، از رقابت کنار گذاشته شد و تنها شرکتی که طبق مقررات وارد شده بود، شرکت استیل آذین بود که جهت تایید اهلیت، آن را به مراجع ذی‌صلاح ارجاع دادیم.

وی ادامه داد: شرکت استیل آذین ایرانیان به نام خود در مراجع مشکلی نداشت، ولی سهامدارانی که به عنوان متقاضی معرفی شده بود یکی از سه شرطی که باید رعایت می‌کردند نتوانستند شرایط خود را احراز کنند و متاسفانه در کمال تاسف شرکت استیل آذین که تنها شرکت مراجعه کننده مراعات کننده قوانین بود اهلیت‌اش به تصویب نرسید و مزایده چهارم در روز 29 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا ، به گفته رییس سازمان خصوصی‌سازی مزایده چهارم استقلال و پرسپولیس بعد از دربی این دو باشگاه برگزار شده و با توجه به این‌که طلسم برگزاری مزایده‌ها شکسته شد بعید است که مزایده چهارم برنده‌ای نداشته باشد. مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی داشتن بدهی بانکی استیل آذین را علت رد صلاحیت این متقاضی خرید دانست.

سید جعفر سبحانی - مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی - در جمع خبرنگاران گفت: شرکت استیل آذین به دلیل داشتن بدهی بانکی توسط یکی از سهامداران از رقابت خارج شد. وی با توجه به این‌که امیر عابدینی در این جلسه به برنده نشدن استیل آذین اعتراض کرد، گفت: شرکت استیل آذین به شرط این‌که بتواند در فرصت باقی‌مانده ایراد خود را در سیستم بانکی رفع کند، می‌تواند در مزایده چهارم شرکت کند. مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در صورتی که استیل آذین مشکل خود را برطرف کند به همراه دیگر متقاضیان می‌تواند در مزایده چهارم شرکت کند که امیدواریم با توجه به وجود متقاضی در مزایده سوم، مزایده چهارم با موفقیت انجام شود. وی توضیح داد: شرکت استیل آذین سپرده شرکت در این مزایده را به موقع پرداخت کرد، ولی یکی از سه شرط تعیین اهلیت که بدهی بانکی بود با توجه به مستندات ارائه شده مانع از آن شد که این شرکت برنده رقابت شود.

در جریان این نشست امیر عابدینی به نمایندگی از شرکت استیل آذین نسبت به بدهکار بودن استیل آذین و برنده نشدن این شرکت در مزایده اعتراض کرد و گفت: شرکت استیل آذین اعتراضی نداشته، بلکه مشکل اصلی مربوط به حسین هدایتی بوده به همین دلیل با برنده نشدن این شرکت موافقت نشده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |