چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11423 15:58:14 1394-01-17
ایرج راد :  وزیر ارشاد امسال را "سال تئاتر" اعلام کرد

ایرج راد : وزیر ارشاد امسال را "سال تئاتر" اعلام کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ایرج راد :  وزیر ارشاد امسال را "سال تئاتر" اعلام کرد

ایرج راد : وزیر ارشاد امسال را "سال تئاتر" اعلام کرد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ایرج راد گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سال جدید را سال توجه به تئاتر اعلام کرد.

مدیرعامل خانه تئاتر در گفت‌وگویی با ایسنا، با بیان اینکه صبح روز 17 فروردین‌ماه معاونت‌های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مسوولان مربوط با علی جنتی دیدار نوروزی داشتند، اظهار کرد: در این دیدار مسائل مختلفی توسط وزیر فرهنگ مطرح شد از جمله اینکه امسال باید حتما سال تئاتر باشد تا مسوولان به مشکلات تئاتر رسیدگی و برای برطرف شدن آن اقدام کنند.

راد ادامه داد: این موضوع به آقای مرادخانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) هم تأکید شد و آقای جنتی عنوان کرد که باید در این زمینه تلاش پیگیری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه قرار بر این شده سال جدید در وزارت ارشاد سال تئاتر باشد، خاطرنشان کرد: طبق تأکید آقای جنتی باید در تمام ابعاد این حوزه از جمله سخت‌افزاری و نرم افزاری تلاش شود، ضمن اینکه تأکید شد تا نیروهای بالقوه و توانمندی که در تئاتر وجود دارند که می‌توانند تأثیرات مثبتی داشته باشند، برای حل مشکلات تلاش کنند و به کار گرفته شوند.

مدیرعامل خانه تئاتر همچنین درباره سخنان خود در این دیدار گفت: من به نشستی که قرار بود با برپایی شورای تخصصی برای پیشبرد برنامه‌ها تشکیل شود اشاره کردم تا در زمان‌های کوتاه، میانه و بلند مدت برنامه‌ریزی صورت گیرد و راهکارهایی در نظر گرفته شود.

ایرج راد ادامه داد: این مسئله مورد تأکید وزیر فرهنگ هم بود و امیدوارم همه دست به دست هم دهیم تا از مشکلات موجود رهایی یابیم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا صحبتی درباره بودجه تئاتر هم مطرح شد یا خیر؟ گفت: موضوعاتی در این‌باره مطرح شد؛ از جمله اینکه روز گذشته جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی در این باره برگزار شده که البته اطلاعی از جزئیات آن ندارم اما آقای جنتی گفتند که قول‌هایی در آنجا داده شده که امیدواریم راهگشا باشد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار علاوه بر معاونان و مسوولان حوزه‌های موسیقی و تجسمی و هنرهای نمایشی؛ مهدی شفیعی مدیرکل اداره هنرهای نمایشی هم حضور داشت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |