جمعه 31 شهریور، 1402

کدخبر: 149353 08:59:31 1400-05-10
اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟

اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟

اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا،  میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه جولای به سه تریلیون و ۳۶۲ میلیارد و ۱۱۸ میلیون دلار رسیده است.  میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۹۰۹ دلار اندازه گیری شده است.  

از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه جولای به یک تریلیون و ۹۳۵ میلیارد و ۲۶۴ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۳۰۷ میلیارد و ۸۵ میلیون دلار بوده است.

در این ماه، بدهی ایالت های آمریکا دو تریلیون و ۱۳۳ میلیارد و ۵۵۶ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۶۴۰۱ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به جولای به ۲۲ تریلیون و ۲۷۲ میلیارد و ۱۳۶ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۳ میلیون ۳۵۱ هزار نفر است که از این تعداد،  ۱۵۱ میلیون و ۷۴۹ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۹ میلیون و ۴۷۷ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۹ میلیون و ۵۸۱ هزار شغل و بخش دولتی ۲۲ میلیون و ۷۷۰ هزار شغل بوده است. هم چنین ۹ میلیون و ۱۷۱ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند و از بین کل شاغلین آمریکایی،  ۱۲۶ میلیون و ۲۸۹ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۶۷۹ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه جولای متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۵۷ هزار و ۹۱۰ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۵۷۴ دلار بوده است. در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۶ میلیون و ۲۶۵ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند،   ۱۸ میلیون و ۶۹۴ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |