چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11782 13:29:34 1394-01-28
اعلام آمادگی برای تولید گیربکس اتوماتیک در ایران

اعلام آمادگی برای تولید گیربکس اتوماتیک در ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اعلام آمادگی برای تولید گیربکس اتوماتیک در ایران

اعلام آمادگی برای تولید گیربکس اتوماتیک در ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه تولید: محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت در جریان سفر رییس جمهوری به استان گیلان از بزرگترین مجتمع صنعتی تولید انواع کمک فنر و دیسک و صفحه خودرو در این استان بازدید کرد.

در این سفر نعمت زاده از شرکت قطعات خودرو عظام، شرکتهای فرآوری و ساخت و پایاکلاچ بازدید و علیجانی پور رئیس هیئت عامل این شرکتها قسمتهای مختلف خطوط تولید طراحی و آزمایشگاههای کنترل کیفیت و تأیید محصول را به وزیرصنعت و هیئت همراه معرفی و تشریح کرد.

علیجانی پور از اقدام به سرمایه گذاری و شروع دو پروژه استراتژیک طرح و توسعه همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در راستای رشد صنعت خودرو خبر داد و افزود :این پروژه ها شامل پروژه توسعه ظرفیت تولید کمک فنر به دو برابر ظرفیت موجود در شرکت «فرآوری و ساخت» و پروژه تولید «فنر خورشیدی» با استفاده از دانش روز دنیا در پایاکلاچ است.

همچنین وی از آمادگی این شرکت برای شروع پروژه تولید گیربکس اتومات که یکی از نیازهای آتی صنعت خودرو کشور است خبر داد. نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت نیز از پروژه های فوق استقبال نموده و گفت:این وزارتخانه آمادگی حمایت از طرح های صنعتی را دارد.

ایجاد یک شرکت بزرگ تولیدی لوازم خانگی

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم چنین در این سفر وعده داد: در صدد هستیم به‌زودی شرکت بزرگ تولیدی لوازم خانگی با ظرفیت بالای صادراتی را در استان گیلان ایجاد کنیم.

نعمت‌زاده در جمع‌بندی بازدید خود از صنایع استان گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان گیلان قطب کشاورزی است و ظرفیت‌های خوبی در بحث کشاورزی در این استان وجود دارد .وی ادامه داد: اما محدودیت‌های منابع در بخش کشاورزی وجود دارد و باید با بکارگیری روش‌های جدید در راستای افزایش محصولات کشاورزی گام برداشت اما نباید صنعت را فراموش کرد زیرا توسعه کشاورزی با توسعه صنعت منافاتی ندارد.

نعمت‌زاده افزود: در حال حاضر 2 هزار و 500 واحد فعال صنعتی با اشتغالزایی 80 هزار نفر در استان گیلان فعال است که می‌توان با ایجاد صنایع جدید گام‌های بزرگی در راستای ایجاد اشتغال برداشت.وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: قطعا با رشد صنعت، اقتصاد کشور رشد می‌کند و با توسعه کشاورزی توسعه صنعتی رخ می‌دهد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |