یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 3722 14:37:59 1393-05-01
ادامه حرکت شاخص بورس در مسیر سبز

ادامه حرکت شاخص بورس در مسیر سبز

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ادامه حرکت شاخص بورس در مسیر سبز

ادامه حرکت شاخص بورس در مسیر سبز

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : در معاملات اولین روز مرداد ماه روند رشد قیمت ها ادامه پیدا کرد و شاخص بورس با افزایش 318 واحدی مواجه شد.
در جریان آخرین روز معاملاتی هفته و اولین روز مرداد ماه روند صعودی بورس تهران ادامه پیدا کرد و دماسنج بازار سرمایه با رشد 318 واحدی مواجه شد

اتمام زمان قانونی برگزاری مجامع شرکتهای بورسی و بازگشت شرکتها به بازار سرمایه و نیز ارائه گزارش مطلوب سه ماهه از سوی شرکتهای بورسی موجب شد تا روند افزایشی قیمت ها ادامه پیدا کرده و شاخص بورس خود را برای عبور از کانال 75 هزار واحد آماده کند.
البته در حالی سهام شرکتهای بورسی نسبت به یک ماهه گذشته اندکی افزایش یافته است که هنوز بازدهی بورس تهران منفی بوده و بازار سرمایه تا رسیدن به قیمت واقعی شرکتها و جبران زیان سهامداران فاصله زیادی دارد.
بر این اساس با بازگشت نمادهای فولاد مبارکه،بانک ملت و ایران خودرو به بازار سرمایه این نمادها منجر به رشد شاخص بورس شدند به طوری که در معاملات دیروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه، غدیر، بانک ملت و نفت سپاهان بیشترین تاثیر را در رشد شاخص گذاشتند.همچنین محصولات شیمیایی،فلزات اساسی،خودرو و شرکتهای چند رشته ای صنعتی از صنایع تاثیر گذار در رشد بورس بودند.
در بازار آخرین روز هفته شرکتهای سرمایه گذاری توسعه ملی، داروسازی امین و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و پارس پامچال،سیمان دورود و صنعتی آما بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.
دربازار دیروز حقیقی‌ها بیشتر در بازار سرمایه فعال بودند به طوری که این سرمایه گذاران به صنایعی همچون بانکها،سرمایه گذاری‌ها، شرکت‌های چند رشته ای صنعتی و فلزات اساسی وارد شدند.همچنین در بازار دیروز میزان خرید سرمایه گذاران حقیقی از میزان فروش آنها بیشتر بود به طوری که در بازار امروز حقیقی ها 456 هزار و 908 میلیون سهم خرید کرده و در مقابل 436 هزار و 557 میلیون سهم فروختند.
به این ترتیب در مجموع در بازار مثبت دیروز بیش از 233 میلیون سهم به ارزش 67 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 343 هزار میلیارد تومان رسید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |