پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 14849 13:50:59 1394-05-24
اخبار کوتاه کسب و کار 25 مرداد

اخبار کوتاه کسب و کار 25 مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار 25 مرداد

اخبار کوتاه کسب و کار 25 مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

بالاخره تخلف "امگا3‌"یی لبنیاتی‌ها جمع شد

پس از گذشت چند هفته و اعلام تخلف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از برخی صنایع لبنی که به اسم شیر "امگا3‌"، شیر کم‌چرب معمولی را گران‌تر به بازار عرضه می‌کردند، این تخلف از بازار جمع شد.به گزارش ایسنا، دیگر محصولی به نام شیر "امگا 3" از سوی این کارخانه لبنی عرضه نمی‌شود اما جالب‌تر این‌که همین برند مطرح تولید‌کننده محصولات لبنی، عرضه شیر کم‌چرب به بازار را متوقف کرده است.

موم عسل منشا آلودگی است

مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران گفت: مردم نباید به هیچ عنوان عسل با موم استفاده کنند. موم ها منشأ آلودگی های ناشی از تجمع سموم آفت‌کش‌هاست. داروهایی که بعضا به زنبورها می‌دهند در موم رسوخ می‌کند که توصیه اکید این است که مردم عسل با موم نخرند.رییسی سرحدی اظهار کرد: صنعت زنبور عسل شدیدا تابع محیط زیست است. همچنین تنها حشره و اولین و آخرین شانس حفاظت از طبیعت و گرده افشانی است.

4 اتوبوس از ادامه تولید بازماند

تیر ماه امسال خطوط تولید چهار اتوبوس در خودروسازان داخلی متوقف شد.به گزارش ایسنا، تیر ماه امسال تولید اتوبوس شهری دیزل 3012 به صفر کاهش یافت.در این مدت تولید اتوبوس اسکانیا بین شهری به صفر رسید.تولید اتوبوس سه محور عقاب افشان به صفر کاهش یافت.تیر ماه امسال تولید اتوبوس مان R07 تولیدی یاوران خودرو شرق به صفر رسید.

خودکفایی کشور در تولید شیرخشک صنعتی

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران از کاهش 20 هزار تنی واردات کره طی سال گذشته به کشور خبر داد و گفت: با گذشت دو سال از خودکفایی کشور در تولید شیرخشک صنعتی، دیگر نیازی به واردات این محصول نداریم به طوری که حتی بخشی از کره مورد نیاز کشور از این محل تامین می شود.رضا باکری افزود: هم اکنون انحصار صدور مجوز واردات در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار دارد.

توان ساخت کشتی‌های بزرگ در ایران

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با اشاره به تهیه برنامه‌ای از سوی دولت برای افزایش توان کشتی سازی در داخل، گفت: در حال حاضر توان ساخت کشتی‌هایی با ظرفیت ۳۰۰هزار تن را در کشور داریم.محمدسعید سیف در گفتگو با مهر گفت: در یکی دو سال گذشته کشتی بزرگی در یکی از شرکت‌های کشتی سازی ساخته شد که نشان می‌دهد ما توان ساخت کشتی‌های بزرگ حتی تا ظرفیت ۳۰۰هزار تن را هم داریم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |