پنج شنبه 18 خرداد، 1402

کدخبر: 14823 14:58:05 1394-05-23
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۴ مرداد

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۴ مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۴ مرداد

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۲۴ مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تلگرام از ایران عذرخواهی کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت نرم افزار تلگرام به دلیل انتشار استیکرهای غیر اخلاقی توسط کاربران در این شبکه مجازی، از جمهوری اسلامی ایران عذرخواهی کرد.محمودواعظی در بجنورد درگفت وگوبا ایرنا اظهارکرد: مدیریت این شبکه مجازی در ایمیلی که برای وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات ارسال کرده است متعهد شده براساس قوانین جمهوری اسلامی فعالیت داشته باشد و این استیکرهای غیر اخلاقی را از شبکه خود برای کاربران ایرانی حذف کند.به گفته وی ،مدیریت تلگرام به صورت مستقیم در استیکرهای غیراخلاقی نقشی نداشته است و آنچه طراحی شده در فضای آن توزیع شده، توسط کاربران انجام شده است.

کاهش سرعت پروژه «قطار پرسرعت

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: شرکت راه آهن تمایلی به حمایت ۵۰درصدی طرح کلان ملی«طراحی و ساخت قطار پرسرعت» ندارد از این رو پیشرفتی در این پروژه نداشته ایم.

دکتر امیرحسین دوایی در گفت‌وگو با مهر تاکید داشت: اکنون اختلاف نظر دانشگاه و راه آهن، برای رسیدن به سرعت‌های ۲۰۰تا ۳۵۰کیلومتر در ساعت است و اینکه آیا رسیدن به این میزان سرعت، اختلاف هزینه های دارد یا خیر.وی افزود: اولویت راه آهن رسیدن به سرعت ۲۰۰کیلومتر در ساعت است و تحلیل‌های ما نشان می‌دهد که با توجه به حجم مسافران، میزان مصرف سوخت و کاهش مصرف انرژی، هزینه‌های زیادی متقبل نخواهیم شد از این رو اجرای آن در کشور توجیه اقتصادی دارد.

بازگشت ۳غول نفتی سوئیس

دولت سوئیس تحریم‌های اعمال شده علیه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران را لغو کرد و پیش بینی می‌شود به زودی مدیران ارشد سه شرکت بزرگ نفتی این کشور اروپایی راهی تهران شوند. پس از صدور دستورالعملی توسط ایالات متحده آمریکا مبنی بر آزادسازی صادرات نفت خام ایران، دولت سوئیس هم تحریم‌‌های غیر قانونی اعمال شده علیه ایران را لغو کرد.بر این اساس کابینه سوئیس تصمیم گرفت تحریم‌های ایران را که از ژانویه ٢٠١۴ میلادی تعلیق شده بود، را از روز گذشته پنجشنبه ٢٢ مرداد ماه لغو کند.

تغییر اپراتور تلفن همراه بدون تعویض شماره

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی سیستم تغییر اپراتور تلفن همراه بدون تعویض شماره تا سال آینده خبر داد. محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا سال آینده مردم می توانند بدون این که شماره تلفن همراه خود را عوض کنند، طی یک سال دوبار اپراتور مورد نظرشان را تغییر دهند.

تشکیل کمیته راهبری برای نظارت بر ساماندهی حاشیه نشینی در تهران

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: این شرکت درنظر دارد به دلیل حساسیت ویژه تهران، یک کمیته راهبری برای نظارت عالیه و هدایت مطالعات ساماندهی حاشیه نشینی در این کلانشهر با همکاری شهرداری تهران تشکیل دهد.نریمان مصطفایی حاشیه نشینی شهر تهران را بسیار با اهمیت دانست و گفت: در مطالعات توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی، شناسایی پهنه ها و محلات غیررسمی در کل شهر و حریم تهران انجام خواهد شد و چند محله نیز به عنوان محلات هدف انتخاب و برنامه عملیاتی برای آنها تهیه خواهد شد.وی افزود: کلانشهر تهران به دلیل حساسیت ویژه ، به برنامه ریزی متفاوتی نیاز دارد از این رو، ستاد بازآفرینی کلانشهر تهران پیرو سند ملی راهبردی احیا، بهسازی و نوسازی بافت های ناکارآمد شهری در شهر تهران به ریاست و دبیری شهردار تهران تشکیل می شود و دبیرخانه آن نیز در شهرداری است.

خرید و فروش مسکن تا پایان سال التهاب ندارد

حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در آخرین روز نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، با حضور در محل نمایشگاه ضمن اظهار خرسندی از مشارکت حداکثری شرکت های بین المللی گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان فرصتی در اختیار فعالان این صنعت قرار داد تا دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشته و از تجربیات یکدیگر در ساختمان سازی بهره بگیرند.مظاهریان در پاسخ به این پرسش که افزایش اجاره بها در کشور ادامه پیدا می کند یا خیر؟، گفت: هرساله از خردادماه تا پایان شهریور شاهد افزایش اجاره بها در شهرهای کشور هستیم که امید است این افزایش تا یک ماه آینده با کاهش نسبی همراه شود.وی در مورد پیش بینی خود از قیمت مسکن، گفت: در بخش خرید و فروش مسکن التهاب شدیدی وجود ندارد و موجودی ها و تقاضاها نشان می دهد که این بازار تا پایان سال التهاب نخواهد داشت.

وابستگی به اینترنت خارجی ۲۶ درصد کمتر شد

معاون بهره برداری شرکت ارتباطات و زیرساخت ایران گفت: استفاده از شبکه اینترنتی گیت وی بین المللی در کشور در دولت یازدهم ۲۶ درصد کمتر شد. حسن کریمی در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: با کاهش ظرفیت ترافیک شبکه اینترنتی گیت وی بین المللی از سوی کاربران داخلی نگرانی ها در مورد امنیت اطلاعاتی داخلی و ایجاد شبکه ملی اینترنت نیز به سرعت در حال اجراست.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |