شنبه 20 خرداد، 1402

کدخبر: 14521 14:17:19 1394-05-10
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۱ مرداد

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۱ مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۱ مرداد

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱۱ مرداد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

لغو تحریم ۲شرکت نفتی ایران توسط اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا نام دو شرکت نفتی ایرانی را از فهرست تحریم های خود خارج کرده است. این اولین اقدام اینچنینی از زمان انعقاد توافق هسته ای در اوایل ماه جولای است.به گزارش تسنیم، اعلام شده که مدارک کافی علیه شرکت عملیات و مدیریت پتروپارس و شرکت مهندسی منابع پتروپارس برای قرار گرفتن نام آنها در فهرست تحریم ها وجود ندارد.این شرکت ها بخشی از گروهی هستند که در استخراج گاز از میدان پارس جنوبی ایران مشارکت دارند.آنها در ماه می نزد دیوان اتحادیه اروپایی تقاضای فرجام کرده بودند.

تدوین استاندارد برچسب مصرف آب ماشین‌ لباسشویی

نخستین استاندارد در زمینه تعیین معیار مصرف آب لوازم خانگی توسط مرکز تحقیقات آب و فاضلاب موسسه تحقیقات آب تدوین شد.به گزارش ایسنا، این استاندارد که پیش‌نویس آن در سال ۱۳۹۳ توسط مرکز تحقیقات آب و فاضلاب تهیه شد، با عنوان "ماشین‌های لباسشویی برقی خانگی تعیین معیارهای مصرف آب و دستورالعمل برچسب آب" توسط سازمان ملی استاندارد ایران به چاپ رسید و در حال حاضر بعنوان مرجع رتبه‌بندی ماشین‌های لباسشویی از حیث مصرف آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.اکبرزاده، مدیر مرکز آب و فاضلاب اعلام داشت که در کمتر از یکسال، کلیه مراحل تدوین مطابق آئین‌نامه مصوب سازمان ملی استاندارد ایران انجام شده است.

مسکن به این زودی‌ها گران نمی‌شود

رییس کانون سراسری انبوه سازان تهران، گفت: افزایش و کاهش قیمت در بخش مسکن خیلی سریع اتفاق نمی‌افتد بلکه به تدریج رخ می‌دهد و خبر هم می‌کند، به همین دلیل می‌تواند کنترل شود.ایرج رهبر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: توافق جامع هسته‌یی تا یک سال آینده اثرات خود را بر بخش مسکن خواهد گذاشت. درست است که بخش مسکن مستقیما به مذاکرات هسته‌یی وابسته نیست ولی با توجه به این‌که بیش از ۳۰ درصد رونق هر بخش از اقتصاد به مسکن مرتبط است، اگر به هر دلیلی اقتصاد کشور به جریان بیفتد، مسکن بیشترین تاثیر را در گردش اقتصاد خواهد گذاشت.

نخستین حلال ایرانی شیرین‌سازی گاز آماده تجاری سازی شد

رئیس یکی از پژوهشکده های صنعت نفت گفت: نخستین حلال ایرانی شیرین‌سازی گاز، آماده تجاری‌سازی است.به گزارش مهر، اکبر زمانیان با بیان این‌که در سال‌های اخیر با تشدید تحریم‌ها، حلال های شیرین‌ساز به هیچ عنوان در اختیار صنعت نفت ایران قرار نمی‌گرفت، افزود: برخی واحدهای پالایشگاهی کشور که براساس این نوع حلال‌ها طراحی و ساخته شده بودند، بدون استفاده باقی مانده بود که با بومی‌سازی این حلال و استفاده از آن، این واحدها کارآیی و بهره وری مورد نیاز را باز یافتند.

صادرات گوگرد ایران آزاد شد

همزمان با خودکفایی ایران در تولید انواع گوگرد، وزارت نفت صادرات گوگرد توسط مجتمع‌های پتروشیمی ایران به بازارهای جهانی را آزاد اعلام کرد.به گزارش مهر، پس از بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی، ظرفیت تولید روزانه گوگرد ایران بیش از یکهزار و ۵۵۰تن افزایش یافته است.بر این اساس با بهره‌برداری کامل از سکوهای دریایی و پالایشگاه‌های ساحلی این پنج فاز مشترک گازی در مجموع علاوه بر اینکه روزانه حدود ۱۷۰تا ۱۷۵میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز افزوده می‌شود که ظرفیت تولید گوگرد ایران هم افزایشی حدود دو برابری را تجربه می کند.

عربستان نگران قدرت سیاسی و فرهنگ ایرانی

نرسی قربان خطر موقعیت سیاسی، جغرافیایی و فرهنگ ایران را بیش از افزایش تولید و صادرت نفت برای عربستان عنوان کرد. مشاور سابق اوپک در گفت وگو با ایلنا گفت: افزایش تولید و صادرت نفت ایران در درآمدهای عربستان تاثیر چندانی ندارد بلکه آنچه بیش از تولید نفت ایران برای عربستان مخاطره آمیز است جمعیت بالا قدرت سیاسی ایران در منطقه، وضعیت ایران به لحاظ جغرافیای سیاسی و فرهنگ قوی کشورمان است.

فاز دوم ساماندهی سیم‌کارت‌های جعلی کامل شد

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: از نظر ما فاز دوم ساماندهی سیم‌کارت‌های جعلی به اتمام رسیده است.غلامرضا داداش‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه اجرای فازهای اول و دوم ساماندهی سیم‌کارت‌های بی‌نام و ‌نشان تمام شد، درباره حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر جلوگیری از اجرای فاز دوم اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم خبری با تیتر "اجرای فاز دوم ساماندهی سیم‌کارت‌ها فعلا منتفی شد" کار کرد اما رأی دیوان عدالت اداری کاملا مشخص است.

مذاکره هندی ها برای کسب امتیاز توسعه یک میدان گازی ایران

روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابع هندی از مثبت بودن مذاکرات هیات هندی با مقامهای ایرانی در تهران خبر داد.پس از توافق هسته ای اخیر تهران و کشورهای گروه ١+۵ ، هیاتی از مقامهای وزارتخانه های نفت و دارایی هند برای بررسی راههای تسویه بدهی نفتی ۶ میلیار و ۵٠٠ میلیون دلاری خود بابت خرید نفت با مقامهای ایرانی، به تهران سفر کردند.هیات هندی همچنین درباره حضور شرکت هندی او.ان.جی.سی ویدش (او.وی.ال) در توسعه میدان گازی فرزاد بی با مقامهای ایرانی در تهران مذاکره کردند.حضور او.ان.جی.سی ویدش در پروژه توسعه میدان گازی فرزاد بی به منظور برداشت ٢٠ میلیون تن نفت و معادل نفت تا سال ٢٠١٨، برای این شرکت حیاتی است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |