سه شنبه 16 خرداد، 1402

کدخبر: 13494 13:32:40 1394-03-31
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱ تیر

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱ تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱ تیر

اخبار کوتاه امورزیربنایی ۱ تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تدوین استاندارد ملی سامانه کنترل هوشمند ساختمان

مجری طرح بهینه سازی مصرف انرژی سازمان بهره وری انرژی (سابا) از تدوین استاندارد ملی سامانه کنترل هوشمند ساختمان خبر داد. احمدرضا توکلی گفت: یکی از طرح های مهم و در دست اجرای سابا تدوین استاندارد ملی سامانه کنترل هوشمند ساختمان یا B.N.S است که مطالعات اولیه آن انجام و پیش نویس پنج استاندارد هم در این زمینه تهیه شده است.وی درباره کارکرد سامانه کنترل هوشمند ساختمان، گفت: کنترل هوشمند سامانه هایی است که با تنظیم آن ها می توانیم به سامانه گرمایشی یا سرمایشی اداری یا خانگی فرمان بدهیم تا در چه فصول یا چه روزهایی به چه مدت و با چه درجه حرارت یا برودتی کار کند.

بحران آب به فلات مرکزی ایران رسید

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام اجرای طرح بستن چاه های غیرمجاز گفت: بحران آب از طریق زاینده رود به فلات مرکزی ایران رسید.مسعود میرمحمدصادقی با اشاره به وضعیت آب و بحران منابع آب در حوضه زاینده‌ رود اظهارداشت: زاینده‌ رود تنها رودخانه جاری فلات مرکزی ایران است و بحران حوضه زاینده‌ رود نه یک بحران محلی که یک بحران ملی است.

توقف طرح جداسازی آب شرب به خاطر نبود استاندارد

جداسازی شبکه آب بهداشتی و آب شرب در کشور به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های تصفیه آب، ارتقای کیفی آب شرب با جداسازی مصارف غیرشرب از شرب و ارتقای تصفیه خانه‌های آب شرب با محدودسازی حجم تصفیه و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب با حذف مصارف شرب از سیستم لوله‌کشی خانگی چندی پیش در برنامه وزارت نیرو قرار گرفت.

اما با وجود آماده بودن بسترهای سخت‌افزاری اجرای نخستین پایلوت کشوری جداسازی شبکه‌های آب شرب و آب بهداشتی، به‌دلیل نبود استاندارد مشخص برای آب بهداشتی اجرای این طرح متوقف مانده است.

دسترسی به اینترنت در روستاها همانند تلفن ثابت می‌شود

وزیر ارتباطات در جمع معاونان خود گفت: دسترسی به شبکه‌های پرظرفیت همانند شبکه تلفن ثابت بزودی در بیشتر مناطق روستایی گسترش می‌یابد. محمود واعظی در جلسه شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهتمام این وزارتخانه در توسعه خدمات الکترونیکی مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته تاکید کرد و گفت: با توجه به سرعت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در اقصی نقاط کشور، بزودی همانند شبکه تلفن ثابت که در بیشتر مناطق روستایی گسترش یافته، دسترسی به شبکه‌های پرظرفیت نیز به میزان قابل توجهی خواهد رسید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |