یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 11511 13:26:45 1394-01-21
اثرگذاری تعاونی ها باید افزایش یابد

اثرگذاری تعاونی ها باید افزایش یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اثرگذاری تعاونی ها باید افزایش یابد

اثرگذاری تعاونی ها باید افزایش یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه توسعه: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید تقویت تعاون را از سطح پایین جامعه آغاز کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، علی ربیعی در جلسه صبحانه کاری اتاق تعاون که با حضور یزدانی، بهمن عبدالهی، رئیس اتاق، ماشاءاله عظیمی دبیر کل اتاق و اعضای هیئت رئیسه سید‌ محمد کریمی، محمد جلیلیان، حسین رحمانی نیا و حسن رسولی و تعدادی از معاونت های اتاق و مدیر کل های وزارت خانه برگزار شده بود، با بیان مطلب فوق و تبریک فرا رسیدن سال جدید افزود: باید دسته‌ای از مسائل را برای همکاری بین اتاق تعاون و وزارت خانه مشخص کرد تا مورد پیگیری قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه باید بخش تعاون را جلو ببریم، تاکید کرد: این کار باید از سطح روستاها و سطوح پایین جامعه آغاز شود تا بر زندگی ملموس مردم تاثیر خود را بگذارد.
ربیعی ادامه داد: باید تاثیرات تعاون را افزایش دهیم و جایی که تاثیرات زیاد می شود، تعداد تعاونی ها را افزایش دهیم تا حضور آنها در سطح شهر احساس شود.
 وزیر تعاون با بیان اینکه در ابتدا وزارت تعاون و بعد از آن اتاق تعاون محرک این بخش است، اظهار داشت: کمیت ها هم مهم است و باید کمیت ها را افزایش دهیم و آنها را حفظ کنیم.
وی گفت: اکنون تعاون یک مسئله مهجور شده است و حتی هر چه از انقلاب دورتر می شویم، مهجوریت آن بیشتر می شود و این ضرورت وجود دارد که از ظرفیت انقلاب برای بخش تعاون استفاده کنیم.
ربیعی تعاون را یک ابزار فعالیت اقتصادی و اجتماعی در دنیای مدرن دانست و اذعان داشت: باید بحث تعاون را در دانشگاه پیگیری کنیم و بر روی افکار عمومی نیز در بخش تعاون بیشتر کار کنیم.
وی بر پیگیری بحث حقوقی تعاون نیز تاکید کرد و خواستار شد ماهی یک یا دو بار با اتاق تعاون جلسه ای برگزار شود تا موضوعات مربوطه پیگیری شود.
مقام عالی وزارت تعاون گفت: باید با همکاری تعدادی از افراد موثر و معاونین اتاق و وزرای قبلی  اتاق فکر تعاون در وزارت خانه ایجاد و از حضور افراد مختلف استفاده شود تا تعاون را از ابعاد مختلف جا بیاندازیم.
این مقام مسئول به گروه همیار تعاون که قبلا نیز موثر بوده است، اشاره کرد و گفت: یک چنین گروهی برای ایجاد اتاق فکر تعاون نیز استفاده شود.
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت مقام معظم رهبری برای تقویت بخش تعاون استفاده کنیم.
ربیعی با اشاره به ترکیب هیئت رئیسه اتاق تعاون گفت: هیئت رئیسه این اتاق حاصل مشرب فکری تعاون است.
وی ابراز امیدواری کرد: سال ۹۴ با همدلی بیشتر در مسیر تقویت تعاون حرکت کنیم و همچنین از ظرفیت های هفته تعاون بیشتر استفاده کنیم.
در ادامه این جلسه، بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این اتاق گفت: این انتخابات با با وفاق و همدلی انجام شد و جزو بهترین و بی حاشیه ترین انتخابات اخیر اتاق تعاون بوده است.
وی افزود: با توجه به حضورسلایق فکری مختلف، اعضا از این انتخاب کاملا راضی بودند و یک فضای همدلی ایجاد و از بحث غیر ضروری اجتناب شد.
عبدالهی تاکید کرد: با توجه به فضای  همدلی و هم زبانی ایجاد شده و نام امسال به نام دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی وظیفه ما برای ایجاد همدلی مضاعف می شود.
وی برای همکاری با وزارت تعاون در اعلام آمادگی کرد و گفت: اتاق تعاون به عنوان بخش مردمی تعاون همدوش دولت آماده خدمت گزاری است.
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه سال جدید با اخبار خوبی از روابط بین الملل آغاز شده است، گفت: این اخبار را به فال نیک می گیریم.
وی در بیان برخی از مشکلات اتاق تعاون به مشکلات مالی آن و اینکه برخی از اتحادیه ها و اتاق ها در حال تعطیلی هستند، اشاره کرد.
وی خواستارعنایت ویژه وزیر تعاون به این بخش شد.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه قرآن نفیسی به عنوان هدیه هیئت رئیسه اتاق به وزیر تعاون اهدا شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |