چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11505 13:19:18 1394-01-21
اثرات مثبت لغو تحریم‌ها در سایه اصلاح ساختار اقتصادی

اثرات مثبت لغو تحریم‌ها در سایه اصلاح ساختار اقتصادی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اثرات مثبت لغو تحریم‌ها در سایه اصلاح ساختار اقتصادی

اثرات مثبت لغو تحریم‌ها در سایه اصلاح ساختار اقتصادی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

یک فعال کارگری با اشاره به اثرات مثبت لغو تحریم‌ها گفت:

مادامی که اصلاح ساختار اقتصادی در کشور صورت نگیرد برداشته شدن یا نشدن تحریم‌ها، تاثیری در جهت حفظ منافع ملی و اجتماعی نخواهد داشت.
عبدالله مختاری در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: به طور حتم لغو تحریم‌ها در رشد و رونق بسیاری از بخشهای اقتصادی از تولید و صنعت گرفته تا اشتغال موثر است اما دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که به ایجاد رانت و انحصارگری یک عده یا گروه منجر نشود.
وی افزود: آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران زمانی به سود اقتصاد کشور است که به سمت کارآفرینان و بنگاههای تولیدی هدایت شود و اگر از بازارهای دلالی و انحصاری سر درآورد هیچ نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.
به گفته مختاری، برداشته شدن تحریم‌ها در تسهیل صادرات کالا و خدمات موثر است اما نباید دربرگیرنده اقشار خاص باشد و به سود آنها مجوزهایی صادر شود.
این فعال کارگری با اشاره به محدودیتهای پیش روی بسیاری از فعالان اقتصادی و کارآفرینان گفت: متاسفانه در کشور ما به دلیل قوانین دست و پاگیر و نبود مجوزهای لازم بسیاری از کارها به نتیجه نمی‌رسد و به افراد میدان داده نمی‌شود.
وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از نخبگان ما به دلیل عدم حمایت ولو ثبت اختراع به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و به آنها میدان داده نمی‌شود چون افرادی در این زمینه زیان می‌بینند بنابر این تحریم‌ها چه برداشته شود یا نشود تا زمانی که به معنای واقعی اصلاح ساختار صورت نگیرد جامعه نفعی از آن نمی‌برد.
مختاری تصریح کرد: بی تردید برداشته شدن تحریم‌ها در بازار خودرو موثر خواهد بود ولی آیا خودروسازان داخلی برای از دست ندادن منافع خود اجازه خواهند داد که خودروسازان روز دنیا در کشور سرمایه‌گذاری کنند؟

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |