کد خبر: 1160
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳

‏ ۳ برنامه کلان اقتصادی دولت در سال جاری ‏‎

‏ ۳ برنامه کلان اقتصادی دولت در سال جاری ‏‎

‎گروه بازارپول : رئیس کل بانک مرکزی کشورمان درجلسه مشترک روسای کل بانک های مرکزی منطقه خاور میانه و آفریقای شمالی با مدیر عامل صندوق بین الملی پول دیدار کرد و گفت: در چند سال آینده شاهد تغییرات ساختاری مهمی در اقتصاد ایران خواهیم بود که رشد اقتصادی با ثبات و غیر تورمی که کلیه مردم ایران، منطقه و دنیا را منتفع خواهد کرد، به همراه خواهد داشت‎.
‎ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در جلسه مشترک روسای کل بانک های مرکزی منطقه خاور میانه و آفریقای شمالی با مدیر عامل صندوق بین الملی پول شرکت کرد. این جلسه به منظور تبادل نظر در خصوص چالش های موجود در منطقه تشکیل شد‎.
‎در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی طی سخنانی با اشاره به تنوع منابع و ظرفیت های اقتصادی، ارزیابی ها و کمک های فنی صندوق بین المللی پول را در حل چالش های مختلف موجود در این منطقه مفید دانست‎.
‎وی همچنین از تلاش های صندوق و مدیریت اجرایی آن نهاد در حمایت از کشورهای عرب در حال گذار جهت دستیابی به ثبات اقتصادی و تامین نیازهای اقتصادی تقدیر کرد‎.
‎در خصوص کشور ایران نیز وی سیاست های مورد نظر ریاست جمهور را دستیابی به ثبات اقتصادی کلان، افزایش رشد اقتصادی بالقوه وایجاد فرصت های اشتغال اعلام نمود‎.
‎رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به برنامه های در دست اقدام منجمله یکسان سازی نرخ ارز، اصلاحات بخش بودجه ای و مرحله دوم برنامه هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: عمیقا اعتقاد دارد طی چند سال آینده شاهد تغییرات ساختاری مهمی در اقتصاد ایران خواهیم بود که رشد اقتصادی با ثبات و غیر تورمی که کلیه مردم ایران، منطقه و دنیا را منتفع خواهد کرد، به همراه خواهد داشت.‏