‏ طراحی پلت‌فرم جدید “ایرانی-خارجی‎”

0
۲۹۱ بازدید

قرارداد یک خودروساز ایرانی با طرف خارجی امضا شد

‎معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قرارداد همکاری مشترک یکی از خودروسازان داخلی با خارجی‌ها برای مشارکت خبر داد و گفت: بازار مشترک، صادرات در منطقه، پلت‌فرم مشترک، راه‌اندازی مرکز طراحی و تحقیقات و استفاده حداکثری از قطعات داخلی از مشخصه‌های این قرارداد است‎.
‎محسن صالحی‌نیا در گفتگو با مهر با اشاره به قرارداد همکاری مشترک که میان یکی از خودروسازان داخلی با طرف خارجی به امضا رسیده است، گفت: بازار مشترک، صادرات در منطقه، پلت‌فرم مشترک، راه‌اندازی مرکز طراحی و تحقیقات و استفاده حداکثری از قطعات داخلی از مشخصه‌های جدیدترین قرارداد یک خودروساز داخلی با خودروسازان خارجی است‎.
‎معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: استراتژی مشارکت خارجی‌ها در صنعت خودرو که در شورای سیاستگذاری خودرو نیز به تصویب رسیده، بر این پایه است که تولید مشترک خودروسازان ایرانی و خارجی به نحوی باشد که حداقل ‏‎۵۰‎درصد برند داخلی و ۵۰ درصد سایر مکانیزم‌هایی باشد که مهمترین آن، جوینتونچر است‎.
‎وی تصریح کرد: در این رابطه قواعدی تفاهم شده که ‏‎۵‎‏ مشخصه مذکور را دارد؛ در این رابطه خودروسازان صد در صد با این استراتژی موافق هستند و یکی از خودروسازان ایرانی در مذاکرات و قراردادی که با طرف خارجی خود به صورت جوینت‌ونچر به امضا رسانده، همه این موارد را لحاظ کرده است؛ ولی در این مقطع برای اینکه توافق، اجرایی شود ملزومات و شرایط خاصی را می‌طلبد که مهمترین آن، باز شدن فضای اقتصادی است که اگر این شرایط فراهم باشد، قرارداد عملیاتی خواهد شد‎.
‎به گفته صالحی‌نیا، چنین قراردادی که تمامی موارد مدنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت با مشخصه‌های مذکور لحاظ شده، هم اکنون قابل ارائه (پرزنت) است و در آن، تمامی این موارد که در قالب دستورالعملی از سوی وزارت صنعت به خودروسازان ابلاغ شده، در آن دیده شده است‎.
‎وی در خصوص نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت بر قراردادهای خارجی صنعت خودرو در شرایط جدید، خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیاست‌های کلان می‌گذارد و خودروسازان در قالب سیاست‌های کلان، باید نسبت به مذاکره و انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجی اقدام کنند‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=6832