۸هزار واحد تولیدی و صنعتی چشم انتظار دریافت تسهیلات

0
۵۳۲ بازدید

گروه تولید-مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: تاکنون پرونده بیش از ۸ هزار واحد تولیدی و صنعتی که در کارگروه‌های استانی مورد بررسی قرارگرفته برای اخذ تسهیلات رونق تولید به بانک‌ها معرفی شده‌ است.

علی یزدانی درجلسه شورای اداری سروستان، اظهارداشت: در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی اگر قرار بود هر دستگاهی کارخود را انجام دهد نیازی به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نبود بلکه باید کاری فراتر ازآنچه که هست از سوی همگان انجام می‌شد که با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط این مهم به نحو مناسب پیگیری می‌شود.

این مسؤول با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور و نخستین مصوبه تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید درابتدای سال ۹۵ به ریاست وزیرصنعت گفت: تاکنون بالغ‌بر ۲۱جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و ۱۳جلسه کارگروه ملی درسطح کشور تشکیل و تصمیمات مهمی دراین جلسات گرفته ‌شده است.

وی تصریح کرد: با هردستگاه اجرایی که مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را عملیاتی نکند و همراه نباشد به‌یقین برخورد خواهد شد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: راه‌اندازی بیش از ۲هزار طرح صنعتی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد تا پایان سال و همچنین ۳۳ طرح بزرگ ملی و نیز هدف‌گذاری برای افزایش صادرات به میزان ۱۰ میلیارد دلار بیشتر ازسال ۹۴ ازجمله تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بوده که برای تحقق این اهداف برنامه‌های متنوعی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت درحال انجام است.

وی افزود: در تحلیلی که انجام شد واحدهای صنعتی با مجوز ۸۸ هزار و ۳۲۵ واحد درکل کشور دارای پروانه‌ بهره‌برداری است که ۸۰ هزار و ۴۸۷ واحد آن صنایع کوچک و ۴ هزار و ۳۶۲ واحد متوسط است.

این مسؤول با توجه به اینکه در کل کشور چهاردرصد ازصنایع بزرگ و ۹۶درصد نیز صنایع کوچک و متوسط هستند افزود: این آمار نشان‌دهنده اهمیت صنایع کوچک و متوسط است و این واحدها با کوچک‌ترین حمایت و همراهی به چرخه تولید و بهره‌برداری خواهند رسید.

یزدانی همچنین با اشاره به بازدید از شهرک‌های صنعتی سروستان۱ و۲ برتکمیل زیرساخت‌ها نظیر شبکه برق‌رسانی، تأمین و توزیع آب و تکمیل ساختمان آتش‌نشانی در این شهرک‌ها تأکید کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36890