۷۵۰ میلیارد تومان هزینه انتقال خطوط راه آهن به زیرزمین

0
۵۱۶ بازدید

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از هزینه ۷۵۰ میلیارد تومانی انتقال خطوط راه آهن به زیر زمین در مناطق ۱۷ و ۱۸ شهر تهران خبر داد.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هدف اصلی همه دستگاه‌ها خدمت به مردم است، افزود: هیچ یک از ما نباید تنها به دنبال اهداف سازمانی خود باشیم و باید همه اهداف در راستای خدمت به مردم قرار گیرد. در همین راستا امروز در شورای شهر تهران حاضر شدم تا مسائل مربوط به خطوط راه آهن در مناطق ۱۷ و ۱۸ شهرداری تهران مورد بحث و بررسی قرار گیرد و اطلاعات راه آهن و مجموعه مدیریت شهری یکپارچه شود تا خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: موضوع انتقال خطوط به زیر زمین باید مورد بررسی قرار گیرد که آیا کار درستی است یا خیر؟ در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا از جمله توکیو و لندن خطوط راه آهن از مرکز شهر و از کنار مراکز تجاری مهم عبور می‌کند.

پورسیدآقایی با اشاره به انتقال ایستگاه شهر قم به خارج از شهر به عنوان یک تجربه در داخل کشور افزود: در سال‌های گذشته ایستگاه راه آهن شهر قم به محمدیه در ۱۷ کیلومتری شهر منتقل شد که با موجی از اعتراضات مردم همراه شد. بر همین اساس دو سال قبل بار دیگر این ایستگاه به داخل شهر قم و در جوار حرم منتقل شد.

وی ادامه داد برای طراحی ایستگاه‌های درون شهری با مشاور بین المللی که طراحی ایستگاه‌های شهرهای اروپایی را انجام داده بود قراردادی منعقد شد و مقرر شد برای ایستگاه‌های تهران طراحی‌های مناسبی را انجام دهد. در این طراحی‌ها چند وجهی بودن ایستگاه‌ها مورد تاکید قرار گرفته است به طوریکه بتوان در مجموعه ایستگاه‌ها حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی نیز مد نظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم مکمل شدن ایستگاه‌های راه آهن و مترو گفت: باید خط سه مترو به صورت مستقیم به سکوهای راه آهن متصل شود در حالیکه امروز تنها یک ورودی در حیاط راه آهن در خط سه مترو در نظر گرفته شده است. در شهر ری نیز باید ایستگاه راه آهن با خطوط یک و شش ایستگاه مکمل داشته باشد تا از این طریق تعامل مناسب بین بخش‌های مختلف حمل و نقل پایتخت برقرار شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36158