۷۰ دستگاه واگن جدید وارد شبکه ریلی کشور شد

0
۳۳۷ بازدید

در نتیجه ۵۹ دستگاه واگن باری نو، ۲ دستگاه واگن مسافری نو و ۹ دستگاه لکوموتیو بهسازی شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، پنجمین مرحله بهره برداری از ناوگان ریلی جدید در سال ۹۹ امروز (دوشنبه) وارد شبکه ریلی کشور شد تا در سال جهش تولید در پنج مرحله ۳۲۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این مرحله ۵۹ دستگاه واگن باری نو، ۲ دستگاه واگن مسافری نو و ۹ دستگاه لکوموتیو بهسازی شده که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت های داخلی تولید شده، در مجموع برای ۱۹۳ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

شرکت‌های تجارت کوشش سپاهان، صنایع ملی مس ایران، جنرال مکانیک، آذرکیا تجارت، حمل ونقل ریلی رجا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ۶ شرکت سرمایه گذاراین ناوگان هستند که همه آنها در کارخانجات واگن پارس، واگن سازی کوثر، فولاد درخشان، پلور سبز، ایرکو و کارخانجات تعمیرات اساسی لکوموتیو تهران و بافق آماده شده است.

در مرحله نخست امسال ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان، در مرحله دوم ۸۸ دستگاه به ارزش ۱۴۴ میلیارد تومان، در مرحله سوم ۶۵ دستگاه به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان، در مرحله چهارم امسال ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و در پنجمین مرحله ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۷۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

با برنامه‌ریزی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و در راستای توسعه ناوگان ریلی سال گذشته در سه مرحله ۷۷۸ دستگاه ناوگان ریلی شامل لکوموتیو، واگن مسافری و باری به ارزش ۱۲۷۰ میلیارد تومان وارد خطوط ریلی کشور شدند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111577