۶۰ درصد از وام درخواستی بخش حمل‌‌‌و‌‌‌نقل برون‌‌شهری پرداخت شد

0
۱۵۶ بازدید

از مجموعه کل درخواست‌‌‌های ثبت‌‌شده در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود ۲۷۵ هزار نفر شاغل است، تسهیلات معادل ۱۷۵ هزار شاغل پرداخت گردیده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، محسن صادقی گفت: از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری، ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده‌‌ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

صادقی گفت: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است. بخش اول به طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند.

در مجموع حدود ۲۱۷ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود ۱۵۳ هزار پرونده به ارزش ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از ۲۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۱۰ شرکت به ارزش بیش از ۱۷۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان، تسهیلات ۱۸ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموعه کل درخواست‌‌‌های ثبت‌‌شده در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود ۲۷۵ هزار نفر شاغل است، تسهیلات معادل ۱۷۵ هزار شاغل پرداخت گردیده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=125789

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید