۵ محصول آماده به بازار آتی

0
۹۹۰ بازدید

رسول شاهپوری، کارشناس معاملات بورس کالا در کارگزاری مبین سرمایه – روز سه شنبه  تالار شیشه ای، شاهد معامله  ۴۴۴۵۸۹ تن کالا به ارزش ۷۰۷۸۳۵۵  میلیون ریال بود.

محصولات صنعتی و معدنی

در تالار محصولات صنعتی روز سه شنبه  مقدار ۹۱۰۵۳ تن  تختال خوزستان و شمش روی به ارزش کل ۲۱۳۸۰۰۵ میلیون ریال مورد داد و ستد قرار گرفت. این تالار بیش از ۲۰ درصد معاملات را به خود اختصاص داده بود.

محصولات پتروشیمی و نفتی

تالار محصولات پتروشیمی و فراورده های نفتی بورس کالای ایران با معامله ۲۸۱۳۲۰ تن انواع محصولات به ارزش کل ۴۱۵۰۷۶۸ میلیون ریال به کار خود پایان داد. پلی اتیلن،پلی پروپیلن و… از کالاهای معامله شده در این تالار بود.

محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی در روز دوشنبه  میزبان داد و ستد ۸۷۵۰ تن محصول به ارزش ۱۰۵۲۶۱ میلیون ریال بود. در این تالار  شکر سفید و گندم خوراکی و روغن پالم مورد معامله قرار گرفته بود.

جوّ بازار

در معاملات روز سه شنبه؛ شاهد داد و ستد محصولات مختلف در تالار های کشاورزی، پتروشیمی و صنعتی بودیم. در تالار پتروشیمی شاهد رقابت پلی پروپیلن و پلی اتیلن  بودیم.

روز سه شنبه مدیر عامل بورس کالای ایران از ورود پنج محصول به بازار آتی کالا خبر داد و گفت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است در سال جاری معاملات فیوچرز و آپشن روی کالاهای کشاورزی راه اندازی شود، بر همین اساس ذرت، جو ، زعفران ، پسته و قیر کالاهایی هستند که برای ورود به این بازار کاندید شده اند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59749