۵۷ هزار میلیارد ریال در بورس کالا معامله شد

0
۱۶۱ بازدید

بر اساس این گزارش ۷۱۱ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، ، هفته گذشته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۱۳ هزار و ۵۵۶ تن انواع کالا به ارزش ۲۷ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال معامله شد. در این تالار ۲۱۲ هزار و ۷۳۶ تن فولاد، ۳۲۰ تن آلومینیوم، ۳۸۰ تن مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۹۹ هزار و ۷۷۶ تن انواع کالا به ارزش ۲۹ هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال به فروش رسید. علاوه براین تالار ۷۹ هزار و۸۶۰ تن وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر و نفت کوره)، ۸۷ هزار و ۷۸۸ تن قیر، ۶۰ هزار و ۴۳ تن مواد پلیمری، ۳۱ هزار و ۸۲۵ تن مواد شیمیایی، ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات (جزء اصلی و ماده اولیه تولید روغن موتور)، یک هزار و ۷۶۵ تن عایق رطوبتی، یک هزار و ۶۴۷ تن روغن پایه،یک هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس، ۱۵۰ تن آرگون و یک هزار تن گوگرد معامله شد.

بر اساس این گزارش ۷۱۱ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد. همچنین تالار محصولات کشاورزی نیز طی هفته مذکور دادوستد یک تن ۴۶۰ کیلوگرم زعفران رشته ای را تجربه کرد.

حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا در جمع مدیران این بورس پیش از این گفته بود: برخی ها عنوان می کنند که چشم انداز ۱۰ساله بورس کالای ایران، باید جایگاهی همتراز با بورس هایی مانند بورس دوبی و ترکیه باشد، اما معتقدم جایگاه بورس کالا تا ۱۰ سال آینده به مراتب باید بالاتر از بورس های منطقه باشد و ما باید در مسیر توسعه و تاثیرگذاری بر قیمت کالاهای اساسی و به عبارتی مرجعیت قیمت، بورس های موفق و بزرگ دنیا را سرلوحه خود قرار دهیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118673