۴ میلیون مشترک آب مشمول طرح امید شدند

0
۳۰۰ بازدید

معاون آبفا کشور بیان کرد: با توجه به ارزیابی یک ماه نخست اجرای طرح که نزدیک به چهار میلیون مشترک مشمول آن شدند که صورت حساب‌های ارسال شده برای آنان صفر بود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، مسعود خشایی روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب شهری در قمصر کاشان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه مشترکان مشمول طرح امید الگوی مصرف را در مرحله نخست رعایت و پس از آن تا یک سوم الگوی مصرف را به صورت ماهیانه مصرف می‌کنند، ادامه داد: این مشترکان به‌طور کلی از پرداخت هر گونه وجهی بابت آب بها و تبعات آن معاف هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به ارزیابی یک ماه نخست اجرای طرح که نزدیک به چهار میلیون مشترک مشمول آن شدند که صورت حساب‌های ارسال شده برای آنان صفر بود.

معاون آبفا کشور در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تغییر تعرفه‌ها نیز اظهار داشت: هنوز تا این لحظه در خصوص تغییر  تعرفه‌ها بحثی نشده است.

خشایی با تاکید بر اینکه امسال در قانون بودجه و با همراهی مجلس منابع خوب اعتباری در حوزه آب و فاضلاب برای شرکت‌ها پیش‌بینی شده است، گفت: به طور تقریبی امسال یکی از بهترین سال‌ها با پیش‌بینی تخصص خوب منابع است که رقم آن بعد از ابلاغ جدول‌ها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف طرح آب امید کاهش رفاه خانوار نیست، بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه‌سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح کند، افزود: تمامی مشترکان خانگی جمعیت هدف این طرح هستند.

طرح آب امید با استناد به تصویب نامه هیات وزیران به منظور بهینه سازی مصرف و تشویق مشترکان به کاهش مصرف آب در حال اجرا است.

در راستای اجرای این طرح، مشترکان کم مصرف خانگی که از ابتدای دی‌ماه تا یک سوم الگوی تعیین شده در ماه از آب شرب استفاده کنند، از معافیت صد درصدی در پرداخت صورتحساب آب بها بهره‌مند می‌شوند.

مشترکان مشمول معافیت‌های صورتحساب آب بها در طرح ملی آب امید شامل دسته اول مشترکان (کم مصرف) است که به صورت میانگین زیر یک سوم الگوی مصرف در ماه آب مصرف می‌کنند و در این خصوص قبوض این دسته از مشترکان بر اساس تعرفه‌های جاری محاسبه و تخفیف‌ داده خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی آبفا کشور برای شرکت در آیین بهره‌برداری ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب شهر قمصر شامل طرح‌های پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب قمصر و خط انتقال فاضلاب و مخزن ذخیره بتنی جوشقان قالی با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان روز دوشنبه در هفته پنجم پویش #هر هفته-الف-ب-ایران در سال ۱۴۰۰ با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به کاشان سفر کرده است.

هفت طرح بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری ۱۵۷ میلیارد تومان در استان‌های زنجان، اصفهان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی امروز با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نیرو در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=140248

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here