۴ شرکت‌ دیگر مجوز صادرات شمش فولاد گرفتند

0
۱۰۹ بازدید

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خطاب به مدیرکل دفتر صادرات گمرک کشور، تعداد شرکت‌های تولیدکننده شمش فولادی که بدون نیاز به تایید دفتر صنایع معدنی وزارت صمت مجاز به صادرات هستند، را اعلام کرده است که بر اساس آن بر تعداد شرکت‌های مجاز برای صادرات افزوده شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، در تاریخ ششم بهمن ماه جاری، سعید عباسپور (مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت) در نامه‌ای به علی شادمانی (مدیرکل دفتر صادرات گمرک کشور)، تعداد شرکت‌های تولیدکننده شمش که بدون نیاز به تایید دفتر صنایع معدنی وزارت صمت مجاز به صادرات هستند را اعلام کرده است. طبق این ابلاغیه، مقررات صادرات تولیدکنننندگان القایی همانند گذشته بوده وتغییری نداشته است.

در متن نامه مذکور آمده است:

“پیرو نامه شماره ۶۰/۳۶۲۹۹۴ تاریخ سوم بهمن ١۴٠٠ به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰/۲۶۲۴۷۶ تاریخ سوم بهمن ١۴٠٠ دفتر صنایع معدنی وزارت متبوع در خصوص صادرات واحدهای تولیدی شمش فولادی ارسال و به اطلاع می‌رساند:

اضافه شدن ( ۴ شرکت) به فهرست واحدهای مجاز به صادرات تا تاریخ  ٢٨ اسفند ١۴٠٠،  جهت صادرات نیازی به تایید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران (EPL) ندارد.

 ضمناً نامه شماره ۶۰/۲۵۲۶۴۱ تاریخ ٢٢ دی ماه١۴٠٠  نیز در خصوص صادرات واحدهای القایی به قوت خود باقی خواهد بود و در صورت تغییر متعاقبا اعلام خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب یادداشت و به گمرکات اجرایی ابلاغ شود. “

در نهایت علی شادمانی، مدیر کل دفتر صادرات گمرک نیز در تاریخ ۹ بهمن ماه ابلاغیه فوق را عینا به واحدهای ستادی و گمرکات کل کشور ابلاغ کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171608