۲.۶ میلیون نفر در دهمین عرضه‌ اولیه امسال مشارکت کردند

0
۵۸ بازدید

تعداد ۲۲۵میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک، در حالی چهارشنبه گذشته با نماد معاملاتی “کیمیا تک” در بورس تهران عرضه اولیه شد که در آن دو میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۱۹ نفر مشارکت داشتند.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تعداد ۲۲۵ میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، چهارشنبه گدشته(۱۷شهریور) به‌عنوان دهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “کیمیا تک” در بورس تهران عرضه و هر سهم این شرکت ۲۳۰۰ تومان کشف قیمت شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۸ هزار و ۸۱۹ تا ۲۳ هزار ریال برای هر سهم و با سهمیه ۳۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود که در نهایت با مشارکت دو میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۱۹ نفر خریدار “کیمیاتک” کشف قیمت شد و به هر خریدار ۷۲ سهم رسید.

گفتنی است تعداد ۲۲۵میلیون سهم دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک در حالی چهار‌شنبه گذشته عرضه اولیه شد که از این تعداد، ۱۸۰میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص یافت و تعداد ۴۵میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

این گزارش می‌افزاید: موضوع فعالیت این شرکت سرمایه گذاری در سهام؛ صندوق های سرمایه گذاری؛ اوراق مشارکت و سایر انواع اوراق بهادار به منظور کسب انتفاع، سرمایه گذاری در مسکوکات؛ فلزات گرانبها ؛گواهی سپرده بانکی و سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز، سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی، پروژه های تولیدی و پروژه های ساختمانی با هدف کسب انتفاع، ارائه خدمات مرتبط با بازار سرمایه اعم از تضمین نقدشوندگی و بازارگردانی اوراق بهادار؛ تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار؛ مشارکت در ارکان صندوق های سرمایه گذاری و دارای سال مالی منتهی به آذر است.

همچنین در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با ۶۶ درصد و سرمایه گذاری آتیه صبا ۳۴ درصد سهام حضور دارند.

انتهای پیام/

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=153518

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here