۲۸۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا در تیر ماه منعقد شد

0
۱۵۱ بازدید

معامله گران در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۲۸۴ هزار قرارداد آتی را به ارزشی بیش از ۴۷۷۸ میلیارد ریال در نخستین ماه تابستان امسال منعقد کردند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در جریان معاملات چهارمین ماه امسال معامله گران در بازار مشتقه بورس کالای ایران ۲۸۴ هزار و ۹۶۳ قرارداد آتی را به ارزشی بیش از ۴۷۷۸ میلیارد و ۵۸۲ میلیون ریال منعقد کردند.

در این مدت تعداد ۲۰۶ هزار و ۶۱۸ قرارداد آتی زعفران نگین به ارزشی بیش از ۲۹۴۸ میلیارد و ۳۸۴ میلیون ریال برای تحویل در سه سررسید تیر، شهریور و آبان ماه منعقد شد.

همچنین معامله گران با انعقاد ۲۰۲۹ قرارداد آتی زعفران پوشال ارزش ۲۲ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریالی را برای دو سررسید شهریور و آبان ماه امسال ثبت کردند. ارزش انعقاد ۳۰۲ قرارداد آتی پسته تحویل مرداد ماه ۱۴۰۰ نیز به رقمی بیش از ۵۳ میلیارد ریال بالغ شد.

در تنها سررسید فعال قرارداد آتی زیره سبز با دوره تحویل مهر ماه امسال ۳۱۷ قرارداد منعقد شد تا ارزش بیش از ۲۳ میلیارد و ۱۱۳ میلیون ریالی برای این دارایی پایه به ثبت برسد.

شایان ذکر است ۷۳ هزار و ۷۱۰ قرارداد آتی نقره نیز برای سررسیدهای مهر و مرداد ماه امسال در حالی منعقد شد که ارزش ۱۵۷۴ میلیارد و ۷۲ میلیون ریالی برای این دارایی پایه رقم خورد.

انعقاد ۱۹۸۷ قرارداد آتی صندوق طلا با دوره تحویل مهر و مرداد ماه نیز ارزش بیش از ۱۵۷ میلیارد ریالی را در اولین ماه تابستان معاملاتی برای این دارایی پایه به ثبت رساند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149013

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here