۲۵معدن متروکه در آستانه احیا

0
۲۸۱ بازدید

با تائید وزیر صنعت صورت می‌گیرد

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

مجری طرح احیا و اکتشاف معادن متروکه فلزی اعلام کرد: طرح احیا و اکتشاف معادن متروکه کشور به تائید وزارت صنعت ، معدن و تجارت رسید.

محمدرضا عابدینی گفت: در کشورمعادن بسیاری وجود دارد که با وجود دارا بودن ذخایر معدنی به دلیل نبود زیرساخت در سال‌های گذشته تعطیل شده‌اند، به این جهت احیا و اکتشاف معادن متروکه کشور کلید خورد و سال ۹۳در اولین اقدام معادن متروکه کشور شناسایی و از میان ۳۰۰معدن متروکه، ۴۰معدن در کمیته اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران انتخاب و ۲۵معدن در اولویت احیاء قرار گرفت .

مجری طرح احیا و اکتشاف معادن متروکه فلزی افزود: پس از شناسایی و اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه، عملیات اکتشافی، ذخیره یابی و تجهیز انجام و در نهایت پروانه بهره برداری برای این معادن صادر می شود .

وی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای احیای ۲۵معدن اولویت دار، گفت: از ۲۵معدن انتخاب شده، پرونده ۱۱معدن فعال شده است. به عنوان مثال، معدن سرب و نقره چاه خربزه در اصفهان مجوز تجهیز و آماده سازی گرفته و پیمانکار تجهیز در این معدن مشغول به فعالیت است. همچنین معدن سرب و روی ازبکوه در خراسان جنوبی موافقت شورای عالی معادن را کسب کرده و در انتظار ابلاغ سازمان صنعت، معدن و تجارت بیرجند و دریافت پاسخ استعلام های قانونی است .

عابدینی افزود: معدن پلی متال طلای خونی در اصفهان موافقت سازمان صنعت، معدن و تجارت را اخذ کرده و در حال رایزنی با محیط زیست است. از سوی دیگر معدن سرب و روی سرمه در اصفهان موافقت سازمان صنعت، معدن و تجارت را اخذ کرده و به دنبال دریافت سند مالکیت از اداره ثبت استان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13660