۱۶ سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه در کشور اعلام آمادگی کردند

0
۲۰۰ بازدید

مدیرعامل شرکت برق حرارتی از اعلام آمادگی ۱۶ سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه در مناطق مختلف کشور خبر داد.

به‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی ساختگاه نیروگاه سیکل‌ترکیبی ملایر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در این دولت سالانه به طور متوسط دو هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است، افزود: در حال حاضر ظرفیت منصوبه کل نیروگاه‌های کشور به ۸۶ هزار مگاوات رسیده که ۶۸ هزار مگاوات از این رقم مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی ۱۶ سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه در مناطق مختلف کشور، گفت: از باب تکنولوژی، طراحی و ساخت نیروگاه، توانمندی کامل در کشور وجود دارد و مشکل فعلی ما در زمینه تولید برق تامین منابع مالی است.

طرزطلب با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل‌ترکیبی ملایر جزو واحدهای مورد تایید سازمان محیط زیست است، ادامه داد: میزان مصرف آب این نیروگاه بسیار اندک است، به طوری که واحد گازی نیروگاه به هیچ عنوان آبی مصرف نمی‌کند.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی افزود: میزان مصرف آب بخش بخار نیروگاه نیز سه لیتر بر ثانیه است که در صورت محدودیت منابع آبی، همین میزان اندک را هم از طریق پساب شهرستان ملایر تامین خواهیم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=132025