کد خبر: 164736
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰

۱۰ هزار روستای دارای تنش آبی شناسایی شدند

۱۰ هزار روستای دارای تنش آبی شناسایی شدند

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه در حوزه روستاها ‌را در چارچوب طرح جهاد آبرسانی دنبال می‌کنیم که در همین رابطه، اقدامات خوبی از جمله تامین اعتبارات و شناسایی 10 هزار روستای دارای تنش آبی کشور‌ انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی سه ساله برای تامین آب این روستاها، افزود: برخی از روستاها شبکه آبرسانی نداشته و باید این شبکه در آن‌ها ایجاد شود، اما در برخی از این روستاها نیازمند تجدیدنظر در تامین منابع آب با استفاده از روش‌های مختلف انتقال هستیم.

محرابیان همچنین با اشاره به بررسی وضعیت آب شهرها خاطرنشان کرد: در موضوع شهرها، طرح‌های متعدد و در برخی موارد با مدت زمان طولانی را در دست اجرا داریم که در چارچوب یک برنامه ویژه این طرح‌ها را شناسایی کرده و در حال متمرکز کردن منابع خود برای تکمیل پروژه‌ها در تمامی استان‌ها و شهرها هستیم.

وی با بیان اینکه عمده طرح‌های آبی کشور با پیشرفت قابل توجهی همراه هستند، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های بودجه و کمکی که مجلس شورای اسلامی در بودجه 1401 خواهد کرد، منابع این طرح‌ها را تامین کرده و با تداوم این موضوع در سال‌های آینده شاهد تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌ها و پروژه‌های آبی خواهیم بود.

برچسب ها : وزیر نیرو