یک هزارهکتار از شهرک های کشاورزی درآستانه واگذاری

0
۳۵۷ بازدید

سرمایه گذاران گوش به زنگ باشند

گروه تولید-معاون فنی و اجرایی شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: افزون بر یک هزار هکتار از شهرک های کشاورزی کشور با ایجاد زیرساخت های لازم تکمیل و در قالب فراخوان به سرمایه گذاران واگذار شد.

سید رحمت الله پریچهر درسومین نشست ستاد راهبری شرکت شهرک های کشاورزی هرمزگان افزود: درحال حاضر برای واگذاری ۸۰۰هکتار دیگر فراخوان داده شده که در ۲ هفته آینده وضعیت آنها مشخص می شود.

وی بیان داشت: در بسیاری ازاستان ها فعالیت های مطالعاتی و کار زیرساختی در زمینه ایجاد شهرک های کشاورزی انجام شده و ایجاد این شهرک ها نیازمند آب پایدار و با کیفیت است.

پریچهر خاطرنشان کرد:هدف اصلی تاسیس این شهرک ها توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی است و هدایت فعالیت های کشاورزی و گسترش توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی نیز از اهداف دیگر تاسیس این شهرک هاست به طوری که با ایجاد آنها می توان میزان تولید محصولات کشاورزی، دامی و منابع طبیعی را با استفاده کمتر از منابع تولید، بالا برد.

وی ادامه داد: ساماندهی مجتمع های گلخانه ای و شهرک های کشاورزی جزء مهمترین اولویت های کاری شرکت شهرک های کشاورزی کشور است.

پریچهر عنوان کرد: امور مهمی شامل تامین زیرساخت های لازم مجتمع های گلخانه ای و تعریف طرح های جدید در بخش کشاورزی در استان ها بر عهده شرکت شهرک های کشاورزی کشور است.

این مسئول تصریح کرد: شرکت شهرک های کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی جهت ساماندهی شهرک های صنعتی، مجتمع های کشاورزی، دامی، شیلاتی و گلخانه ای تشکیل شده است .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=45737