یک میدان گازی بزرگ در روسیه کشف شد

0
۱۵۵ بازدید

رزنفت اعلام کرد این اکتشاف یک مجموعه جدید تولید نفت و گاز در منطقه ایجاد می‌کند. این سومین اکتشاف رزنفت در قطب شمال است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، رزنفت، شرکت بزرگ انرژی روسیه اکتشاف منحصربه‌فرد ذخایر گازی با ظرفیت احتمالی ۵۱۴ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را در دریای کارا اعلام کرده است.

رزنفت اعلام کرد این اکتشاف یک مجموعه جدید تولید نفت و گاز در منطقه ایجاد می‌کند. این سومین اکتشاف رزنفت در قطب شمال است. توسعه پتانسیل نفت و گاز در منطقه بخشی از کمپین حفاری این شرکت اعلام شده است.

این پروژه در ۲۰۱۴ توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه آغاز و منجر به اکتشاف یکی از بزرگترین میادین نفت و گاز دنیا، میدان پوبدا، شد.کل ذخایر قابل بازیابی این میدان نفتی ۱۳۰ میلیون تن نفت و ۴۲۲ میلیارد مترمکعب گاز برآورد شده است.

دومین میدان اکتشاف شده با ظرفیت ۸۰۰ میلیارد متر مکعب گاز، ژوکوف نام دارد. طبق گزارش رزنفت، بیش از ۳۰ ساختار نفتی در سه منطقه از دریای کارا شناسایی شده است. رزنفت اعلام کرد نتایج حفاری، اکتشاف یک منطقه نفتی جدید در کارا را ثابت می‌کند که از نظر منابع می‌تواند از خلیج مکزیک و خاورمیانه پیشی بگیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=124843