یک میدان نفتی مشترک با عراق پلمپ شد

0
۲۶۹ بازدید

با ادعای تخریب محیط زیست توسط استانداری خوزستان

یک میدان مشترک نفتی ایران که در نقطه صفر مرزی با عراق قرار دارد، پلمپ شد.

الهام اردلانی مدیر اچ.اس.ای شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در گفت و گو ایرنا، با تایید خبر پلمپ این میدان مشترک نفتی، اظهار داشت: فعالیت های سطح الارضی میدان یاران شمالی که در نقطه صفر مرزی با عراق قرار دارد به درخواست استانداری خوزستان متوقف شده است.

وی افزود: در حال حاضر فعالیت های مربوط به تسطیح زمان، ساخت تاسیسات، ساخت خط لوله و جاده مربوط به این طرح متوقف شده است.مدیر اچ.اس.ای شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه استانداری خوزستان ادعا دارد که شرکت مهندسی و توسعه نفت به تعهدات زیست محیطی خود در این منطقه عمل نکرده است، خاطرنشان کرد: قرار بود در روز چهارشنبه هفته جاری جلسه ای بین مدیرعامل شرکت متن و استاندار خوزستان برگزار شود، اما متاسفانه مسوولان استانداری منتظر نتیجه این جلسه نشده و دستور پلمپ را صادر کردند.

اردلانی با تاکید بر اینکه شرکت متن، توسعه این میدان را با رعایت اصول زیست محیطی انجام داده است، تصریح کرد: در حال نامه نگاری با استانداری خوزستان و سازمان محیط زیست برای حل این مساله هستیم.

میدان نفتی یاران شمالی در استان خوزستان و در فاصله تقریبی ۱۳۰کیلومتری از غرب شهر اهواز، در راستای مرز ایران و عراق و درمجاورت تالاب هورالهویزه قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12562