یک منبع آگاه اعلام کرد: پاسخ های رسمی وزرای خارجه عربستان و روسیه به نامه ظریف

0
۲۶۷ بازدید

یک منبع آگاه اعلام کرد : چندین وزیر خارجه از جمله وزرای خارجه عربستان و روسیه به نامه ظریف پاسخ رسمی داده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمتر از یک ماه پیش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در یک اقدام ابتکاری طی نامه‌های جداگانه‌ای به همتایان خود در کشورهای مختلف جهان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد.

در همین حال امروز یک منبع آگاه پیرامون ابعاد تازه ای از بازتاب های جهانی این نامه گفت: دکتر ظریف وزیرامورخارجه کشورمان در میانه های ماه گذشته نامه مهمی به وزاری خارجه کشورهای دیگر به غیر از رژیم صهیونیستی ارسال کردند که این نامه به دلایلی بعد از دو هفته از ارسال آن در رسانه ها منتشر شد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تاکنون به این نامه پاسخ داده شده است یا خیر، بیان داشت؛ چندین وزیر خارجه از جمله وزرای خارجه عربستان و روسیه به این نامه پاسخ رسمی داده اند.   برخی وزارت خارجه ها نیز در اروپای شرقی و آمریکای لاتین در پاسخ به این نامه بیانیه عمومی صادر کرده اند.  

این منبع آگاه همچنین اضافه کرد: طرف های مقابل در پاسخ هایشان ضمن تقدیر از اقدامات ایران، ابراز امیدواری کرده اند که ایران و کشورهای (۵+۱) هر چه زودتر به توافق دست پیدا نمایند و تاکید کرده اند که این توافق می تواند اهمیت به سزایی برای جهان و منطقه داشته باشد.

وی در پایان گفت: پاسخ های داده شده به این نامه نشان می دهد که اعضای جامعه بین المللی بر حقانیت مواضع جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای اذعان دارند و رسیدن به توافق برد- برد را برای همه طرف ها قابل دسترس قلمداد کرده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8492