یک شرکت نفتی دولتی چین در یک قدمی اخراج از وال استریت

0
۱۴۹ بازدید

بر اساس سند منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این باره که در روز ۲۷ ژانویه منتشر شد، از روز ۹ مارس کلیه تعاملات سرمایه گذاران آمریکایی با شرکت چینی ممنوع خواهد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، بورس نیویورک شب گذشته اعلام کرد در راستای دستور ترامپ که در ماه نوامبر صادر شد، روند اخراج شرکت ملی نفت فراساحل چین را آغاز کرده است.

بر اساس سند منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این باره که در روز ۲۷ ژانویه منتشر شد، از روز ۹ مارس کلیه تعاملات سرمایه گذاران آمریکایی با شرکت چینی ممنوع خواهد شد. البته بورس نیویورک هنوز تاریخ دقیقی برای تکمیل روند اخراج شرکت نفتی چینی مشخص نکرده است.

ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، سال گذشته میلادی به بهانه ارتباط برخی شرکت های چینی از جمله همین شرکت ملی نفت فراساحل این کشور با ارتش خلق چین، فرمان تحریم آنها را صادر کرد تا از این طریق فشار ها بر پکن را افزایش دهد.

بورس نیویورک البته گفته که شرکت ملی نفت فراساحل چین این امکان را دارد تا به روند اخراج خود اعتراض کند. هر گونه اعتراض طرف چینی به کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا ارجاع خواهد شد. هنوز شرکت چینی در این باره واکنشی نداشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134884