یکپارچه سازی سیاستهای خودروسازی و قطعه سازی برای رونق تولید

0
۲۷۱ بازدید

گروه تولید: وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت دیدگاه یکپارچه به صنعت خودروسازی و قطعه سازی در تدوین سیاستگذاری ها و برنامه های اجرایی تاکید کرد

محمدرضا نعمت زاده در نشست بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با صنعت قطعه سازی خودرو با بیان اینکه صنعت قطعه سازی به عنوان بازوی اصلی صنعت خودروسازی در کشور محسوب می شود، تصریح کرد: توجه به مجموعه خواسته ها، نیازها و رفع مشکلات این دو صنعت باید در کنار هم مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در اولویت بندی اقدامات باشد.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند کل نگری و نگاه جامع در صنایع مختلف از جمله خودروسازی هستیم، خاطرنشان کرد: بدون توجه به مولفه های اقتصادی و رفع معضلات و مشکلات نمی توان توسعه یک صنعت را متصور بود از این رو صنعت قطعه سازی نیز که موتور محرک خودروسازی کشور محسوب می شود باید با این دید مورد بررسی و پایش مسائل و مشکلات پیش روی خود قرار بگیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه عامل زمان را در اجرای موفقیت آمیز طرح ها و برنامه ها موثر دانست و گفت: آنچه در اجرای سیاستگذاری ها گاهی مغفول واقع می شود موضوع صرف و مدت زمان صرف شده در اجرای اقدامات است.

به گفته وی، با از دست دادن زمان، علاوه بر تحمیل هزینه های اضافی، شاهد از دست رفتن فرصتها و در نهایت طولانی شدن برنامه ها هستیم چرا که عدم رعایت زمان کافی در اخذ تصمیم گیری ها و به دنبال آن اجرای طرح ها ما را در رسیدن به توسعه به موقع باز خواهد داشت.

نعمت زاده در ادامه موضوع تحقیق و توسعه را در توسعه صنایع مورد توجه ویژه قرار داد و افزود: در دنیای امروز موضوع تحقیق و توسعه در اقتصادی کردن سرمایه گذاری ها و رسیدن به رشد جایگاه مهمی را از آن خود کرده مطلب مهمی که متاسفانه در صنایع ما از جمله صنعت خودروسازی و قطعه سازی کمتر به آن توجه شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از ابزار تحقیق با تکیه بر دانش فنی و تکنولوژی می تواند در کاربردی و عملیاتی کردن سیاستها و برنامه ها نقش اثرگذار و تعیین کننده ای داشته باشد، اظهار داشت: طراحی و مهندسی، موتور مولد قطعه سازان برای رسیدن به نیازهای صنعت خودرو محسوب می شود اما با نگاهی به این صنعت درمی یابیم آن گونه که باید به این مهم پرداخته نشده لذا قطعه سازان باید به منظور ارتقای توان رقابتی خود و توسعه تولیدات این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7705