یارانه تولید آب رفت!

0
۲۵۶ بازدید

گروه تولید: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار بود امسال ۵هزار میلیارد تومان یارانه به صنعت بدهند که در نهایت با ۱۲۰۰میلیارد تومان موافقت شد

علی یزدانی در نشست علمی نقش صنعت، معدن و تجارت در اقتصاد مقاومتی در اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان نیز در وزارت صنعت برای حمایت از تولیدات متکی به خدمات فنی و مهندسی و کالاهای با فناوری بالاست در نظر گرفته شده است گفت : در بودجه سال ۹۴ نیز ردیف مستقلی برای حمایت از صادرات غیر نفتی در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه امسال ۱۴ درصد از قانون بودجه به وزارت صنعت تخصیص داده شد گفت: اولین تخصیص ها از محل این اعتبار از هفته گذشته برای پروژه های زمین شناسی و اکتشافی پرداخت شد.

یزدانی افزود: بر اساس قانون باید ۶۵ درصد از حقوق دولتی از محل معادن به خزانه واریز و به وزارت صنعت برگشت داده شود.

وی گفت: ۱۵درصد از این حقوق دولتی نیز باید برای توسعه زیرساخت ها در شهرستان های محل استقرار معدن، ۱۲ درصد برای منابع طبیعی، سه درصد برای نظام مهندسی معدن و پنج درصد برای صندوق حمایت از فعالیت های معادن هزینه شود.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه تولید در قانون بودجه امسال مصوب شده بود ،گفت: این ارقام بر مبنای پیش بینی است و اگر درآمد ها محقق نشود ممکن است این موارد نیز به طور کامل تخصیص نیابد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود امسال ۵ هزار میلیارد تومان به صنعت اختصاص یابد گفت: درنهایت با اختصاص هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان موافقت شد و قرار است بعد از تامین این اعتبار پرداخت آن نیز به صورت چند مرحله ای صورت گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7706