گسترش مناسبات ایران – قرقیزستان

0
۳۱۷ بازدید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در زمینه سرمایه گذاری های مشترک در ساخت وساز، معادن، درمان و دارو با یکدیگر همکاری می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در زمینه سرمایه گذاری های مشترک در ساخت وساز، معادن، درمان و دارو با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش پانا علی ربیعی در دیدار با «خدای برگن بازاربایوف» وزیر کار و توسعه اجتماعی قرقیزستان، افزود: روابط دو کشور نقطه عطفی در گسترش همکاری های دو کشور است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فصل های مشترک بین دو کشور در زمینه دین و فرهنگ، گفت: ایران آمادگی دارد با کشور قرقیزستان همکاری ها را گسترش دهد.
وی، سفر رئیس جمهوری قرقیزستان در شهریورماه امسال و امضای هشت سند همکاری مشترک را نقطه عطفی در روابط دو کشور برشمرد و افزود: ایران و قرقیزستان همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته اند و انتقال تجربه ها بین دو کشور در زمینه حمایت های اجتماعی این همکاری ها را تقویت می کند.
همچنین در نشست وزیران کار دو کشور، درباره توانمندی ها و تجارب دو کشور در زمینه روابط کار، مهارت آموزی و تامین اجتماعی و امکان تبادل تجارب گفت وگو شد.
ربیعی گفت: ایران در زمینه روابط کار، ایمنی و بهداشت کار و تامین اجتماعی و نیز آموزش های فنی و حرفه ای تجارب ارزشمندی دارد و آماده است این تجارب را در اختیار طرف قرقیزی قرار دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی شرکت های ایرانی وابسته به صندوق های بیمه ای در زمینه ساخت وساز، معادن، درمان و دارو و سرمایه گذاری های مشترک در قرقیزستان را اعلام کرد و قرار شد در دیدارهای دوجانبه، هیات های کارشناسی موارد یاد شده را بررسی کنند.

خواستار انتقال تجارب ایران در زمینه سلامت و توانبخشی معلولان هستیم
وزیر توسعه اجتماعی قرقیزستان نیز در این دیدار، توانایی های ایران در زمینه های مختلف از جمله توسعه خدمات پایه سلامت و توانبخشی معلولان را بسیار ارزشمند برشمرد و خواستار انتقال تجارب شد.
وی، امکان سرمایه گذاری های مشترک و نیز تشکیل سمینارها و کارگاه های آموزشی را از جمله بخش های مورد علاقه برای همکاری بین دو کشور برشمرد.
وزیر کار و توسعه اجتماعی قرقیزستان با ابراز خرسندی از دیدار خود از ایران تاکید کرد: ما برای رابطه با ایران نقش و اهمیت زیادی قائل هستیم و قرقیزستان علاقه دارد تا علاوه بر گسترش روابط سیاسی همکاری در زمینه های اقتصادی و اجتماعی را توسعه دهد.
در این دیدار دو طرف بر گسترش همکاری ها در زمینه توسعه کارآفرینی، آموزش های فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی، بهزیستی و سرمایه گذاری های مشترک تاکید کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=27598