گسترش مناسبات ایران-آفریقا در بازارکار

0
۳۸۱ بازدید

در دیدار قائم مقام وزیر کار و کمیسیونر امو اجتماعی اتحادیه آفریقا، بر گسترش مناسبات با ایران در زمینه اشتغال و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فارغ التحصیلان دانشگاهی آفریقا تاکید شد.

در دیدار قائم مقام وزیر کار و کمیسیونر امو اجتماعی اتحادیه آفریقا، بر گسترش مناسبات با ایران در زمینه اشتغال و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فارغ التحصیلان دانشگاهی آفریقا تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد تقی حسینی در دیدار با «مصطفی صدیقی کالوکو» کمیسیونر امور اجتماعی اتحادیه آفریقا خواستار ارتقای همکاری های ایران و آفریقا در زمینه امور اجتماعی شد و گفت: در چارچوب سیاست ها و استراتژی های تعریف شده برای کشور وزارت کار تمایل خود را برای توسعه روابط به خصوص در زمینه های اجتماعی اعلام می دارد.

وی  آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه را برای تبادل تجربیات و ارائه آموزش به مردم قاره آفریقا در زمینه های آموزش های فنی و حرفه ای، کارآفرینی، توانمندسازی زنان، توانمندسازی معلولین، پایدارسازی صنایع کوچک و متوسط، بیمه های اجتماعی و … اعلام کرد.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل افزود: در حال حاضر به خصوص در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای جمهوری اسلامی ایران با کشور های تانزانیا، برونئی، زنگبار، نیجر و زیمباوبوه همکاری دارد، اما این آمادگی وجود دارد که در قالب اتحادیه آفریقا نیز این همکاری ها به شیوه ارائه آموزش، برگزاری کارگاه آموزشی، اعزام مربی و یا هیئت های کارشناسی و تخصصی صورت پذیرد.

همچنین «مصطفی صدیقی کالوکو» با تشکر میزبانی جمهوری اسلامی ایران از هیات اتحادیه آفریقا و ابراز خشنودی از ملاقات ها و مذاکرات انجام شده، گفت: اتحادیه آفریقا با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه شما در امور اجتماعی خواستار ارتقای همکاری های دو طرف در تمامی زمینه ها به خصوص امور اجتماعی است.

کالوکو با ابراز قدردانی از همکاری های جمهوری اسلامی ایران گفت: قاره آفریقا یک قاره جوان بوده و در حال حاضر با مشکلات عدیده اجتماعی دست به گریبان است، مشکلاتی همچون بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، جوانان فاقد مهارت برای حضور در بازار کار و زنان سرپرست خانوار فاقد درآمد، در حال حاضر زودبازده ترین راه حل برای ما ارائه مهارت های فنی و حرفه ای به جوانان، فارغ التحصیلان دانشگاهی و زنان سرپرست خانوار برای جذب در بازار کار است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=27275