کد خبر: 196786
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱

گزارش عملکرد پنج بانک دولتی در خصوص واگذاری اموال مازاد

گزارش عملکرد پنج بانک دولتی در خصوص واگذاری اموال مازاد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، اعضای هیئت مدیره پنج بانک ملی، سپه، تجارت، صادرات و ملت، با حضور در محل وزارت اقتصاد، طی جلساتی جداگانه، گزارش عملکرد خود در این خصوص را به دکتر سید احسان خاندوزی ارائه کردند.

بنا بر این گزارش، در این جلسات، گزارش اقدامات و آمار عملکرد بانک های مذکور در خصوص واگذاری املاک و سهام آنها در محدوده زمانی یک ساله شروع بکار دولت سیزدهم و نیز برنامه زمانبندی فروش این املاک تا پایان سال ۱۴۰۱ ارائه شد.

این گزارش حاکی است، "موانع و چالش های پیش روی فروش املاک مازاد"، "وجود برخی ابهامات در نحوه ارزیابی املاک توسط کارشناسان رسمی دادگستری یا قوه قضائیه"، "بررسی امکان بازسازی، تغییر کاربری و هر گونه تغییر به منظور تسهیل در فروش املاک" و ... نیز از جمله برخی درخواست ها و موارد مطروحه هیئت مدیره در گزارش پنج بانک دولتی مذکور به وزیر اقتصاد بود.

گفتنی است، خاندوزی طی سخنانی حین استماع و بررسی گزارش عملکرد بانک های دولتی مورد اشاره، پیگیری جدی واگذاری اموال مازاد را تکلیف قانونی نظام بانکی و یکی از توقعات بسیار مهم وزارت اقتصاد از بانکها خواند که در سند تحول اقتصادی دولت نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.