گره گشایی از چالش های واحدهای تعطیل در اولویت

0
۳۹۱ بازدید

به گزارش جهان اقتصاد، میثم زالی در این جلسه با اشاره به بازدید دو هفته قبل خود از یک مجتمع صنایع بسته بندی و چاپ در شمال کشور گفت: تجهیزاتی که در این واحد صنعتی چاپ و نشر وجود دارد، از به روزترین تجهیزات صنعت چاپ در دنیا بوده و برخی از آن ها حتی در خاورمیانه نیز کم نظیر است.

گروه تولید-دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور تاکید کرد: حل مشکلات و موانع واحدهای تعطیل در اولویت است و سعی می شود همه ظرفیت های بخش های مختلف برای گره گشایی از مشکلات صنعت بکارگیری شود.

به گزارش جهان اقتصاد، میثم زالی در این جلسه با اشاره به بازدید دو هفته قبل خود از یک مجتمع صنایع بسته بندی و چاپ در شمال کشور گفت: تجهیزاتی که در این واحد صنعتی چاپ و نشر وجود دارد، از به روزترین تجهیزات صنعت چاپ در دنیا بوده و برخی از آن ها حتی در خاورمیانه نیز کم نظیر است.

وی افزود: در زمینه تملیک این واحد صنعتی توسط یکی از بانک ها موارد قانونی قابل طرح است که متاسفانه موجبات تعطیلی بیش از ۶ ساله این واحد صنعتی و بیکار شدن صدها کارگر آن بوده است.

زالی تصریح کرد: پس از بازدیدی که از این واحد صنعتی داشتیم، مصمم هستیم که مشکلات آن را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به سرعت حل کنیم تا هر چه سریع تر این واحد صنعتی به چرخه تولید بازگردد.

**برنامه ریزی برای برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل در افزودنی های صنایع غذایی

از سوی دیگر نیز معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی خواستار برنامه ریزی تشکل های تخصصی برای داخلی سازی محصولات وارداتی در صنایع غذایی شد.

مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اشاره به احصاء محصولات و تجهیزات وارداتی در صنایع مختلف صنعتی تصریح کرد: صنایع غذایی در کشور با توجه به اقدامات زیرساختی انجام شده، در شرایط مناسبی از نظر توسعه ساخت داخل قراردارد، اما در حوزه افزودنی ها باید زیرساخت های لازم برای داخلی سازی فراهم شود.

وی افزود: توسعه داخلی سازی در صنایع مختلف با برگزاری میزهای تخصصی ساخت داخل با هدف بهم رسانی بین توانمندیها و نیازمندیها درسال گذشته کلید خورد و ما توانستیم با برگزاری ۱۱میز تخصصی در صنایع راهبردی نظیر خودرو، مخابرات، فولاد و مس نیازها و توانمندی های صنعتی را بهم مرتبط کنیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح ‌کرد: تاکنون دو میز تخصصی در حوزه صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸میلیون یورو و چهار میز تخصصی با کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورو برگزار شده است.

صادقی نیارکی از برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع لوازم خانگی، ماشین آلات و تجهیزات و همچنین خودرو خبر داد و گفت: پیشنهاد می شود میز تخصصی در صنایع غذایی در زیر بخش های مربوط به افزودنی‌ها که ارزبری بیشتری دارد با همکاری تشکل ها و تولیدکنندگان با هدف بهم رسانی نیازها وتوانمندی هابرگزار شود.

گفتنی است در این نشست نمایندگانی از تشکل های تخصصی تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی ضمن طرح دغدغه ها و چالش های مرتبط با این صنعت از برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل در صنایع غذایی استقبال کردند.

مشکلاتی نظیر تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد افزودنی در صنایع غذایی و همچنین وجود بروکراسی زاید اداری از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=107939