گرانبهاترین ثروت در وزارت جهاد کشاورزی “داده و اطلاعات” است

0
۱۱۳ بازدید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: گرانبهاترین ثروت در وزارت جهاد کشاورزی “داده و اطلاعات” است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز چهارشنبه در بازدید از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران، اظهار کرد: در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در اقصی نقاط کشور روزانه اطلاعات فراوانی تولید می شود، اما مهم آن است که بتوانیم از این داده ها برای شناسایی چالش ها و برنامه ریزی و مدیریت بخش کشاورزی بهره برداری کنیم.

وی با بیان این که گرانبهاترین ثروت در وزارت جهاد کشاورزی “داده و اطلاعات” است، تاکید کرد: اطلاعات همه بخش ها از مراکز خدمات تا ستاد باید جمع آوری و برای تحلیل آن به هم متصل شود.

ساداتی نژاد با اشاره به این که حوزه اطلاعات بخش کشاورزی، پیچیدگی های فراوانی دارد، تصریح کرد: اطلاعات بخش کشاورزی باید از منابع و زوایای مختلف اعم از بخش های خصوصی و دولتی، بهره برداران عمده و خرده پا، زنجیره ها، نخبگان و دانشگاهیان و… به تفکیک درباره زیربخش های مختلف شامل زراعت، باغبانی، امور دام و طیور و… جمع آوری و برای بهره برداری به شیوه مناسب ارائه شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، گفت: یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی، تامین امنیت غذایی، سنددار شدن اراضی کشاورزی، توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دیپلماسی غذایی پنج اولویت وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: جمع آوری و یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی نخستین اولویت در این دوره است چراکه اگر این کار با موفقیت انجام شود، اولویت های دیگر نیز قابل دستیابی است.

وی افزود: حاصل این کار سرمایه ای برای آینده است و هرچه دقیق تر و جامع تر باشد، مفید و کاربردی تر خواهد بود بنابراین همه بخش ها باید در زمینه جمع آوری و یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که حوزه غذایی دارای اهمیتی مانند حوزه نظامی است، تصریح کرد: در حوزه امنیت غذایی، جمع آوری و یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی اهیت فراوانی دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=169825