کد خبر: 95228
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

گام اول؛ کاهش نارضایتی مشتریان صنعت خودرو

گام اول؛ کاهش نارضایتی مشتریان صنعت خودرو

نظارت بر برنامه ۱۰گانه بهبود وضعیت خودروسازان کلید خورد

گروه تولید-نظارت بر اجرای برنامه های ۱۰ گانه بهبود وضعیت خودروسازان با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به طور هفتگی کلید خورد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تارنمای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر صنعت با حضور در شرکت ‌های ایران خودرو و سایپا و نشست مشترک با مدیران و مسئولان اجرایی این ۲ خودروساز بزرگ بر اجرای برنامه ۱۰ گانه تاکید کرد و تدوین برنامه زمان بندی مشخص برای توسعه کیفی و کمی تولید خودرو تا پایان سال ۹۸ را خواستار شد.

«فرشاد مقیمی» تصریح کرد: در شرایط کنونی و با توجه به افزایش مشتریان، خودروسازان باید ارتقای کیفیت خودرو را در کنار افزایش تولید تولید در نظر گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی و اشتغال صنعتی، توسعه خودروسازی از برنامه های اصلی وزارتخانه است و تلاش می شود با رفع موانع پیش رو، فضا را به سمت کاهش نارضایتی و افزایش اعتماد عمومی سوق دهیم.

این مسوول اجرای برنامه های ۱۰ گانه را در همین راستا برشمرد و گفت: افزایش کیفیت، میزان تولید، توسعه عمق ساخت داخل و برنامه ریزی برای خصوصی سازی این صنعت از جمله برنامه های طرح ساماندهی صنعت خودرو است.

وی تاکید کرد: خواست عمومی این است که خودروسازان برنامه های عملیاتی خود را برای اجرای این سیاست ها تدوین کرده و نخستین گام را برای اعتمادسازی و کاهش نگرانی مردم بردارند.

مقیمی، عمل به همه تعهدات به مشتریان در تحویل خودروها، واگذاری اموال غیرمولد، تعیین قیمت محصولات تولیدی و بازنگری قراردادهای بین خودروسازان و قطعه سازان را از اولویت های این طرح برشمرد.

افزایش سقف اعتباری شرکت های خودروساز و قطعه ساز، تامین ۸۴۴ میلیون دلار منابع ارزی، تامین ۴هزار میلیارد تومان تسهیلات نقدینگی و امکان گشایش ال.سی داخلی برای قطعه سازان، از دیگر برنامه های ۱۰گانه برای بهبود وضعیت این صنعت است.

** لزوم افزایش داخلی سازی صنعت قطعه سازی

این مسئول تصریح کرد: در شرایطی که دشمن، صنعت خودرو و قطعه سازی کشور را هدفگذاری کرده است، باید با تلاش در افزایش عمق ساخت داخل بویژه در صنعت قطعه سازی بتوانیم وابستگی این صنعت به خارج را کاهش دهیم.

وی ارائه برنامه عملیاتی ۲ خودروساز بزرگ کشور برای داخلی سازی قطعات خودرو را خواستار شد و گفت: تولیدکنندگان باید با شناسایی توانمندی های قطعه سازان به برنامه ریزی برای توسعه تولید این قطعات اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت برنامه ریزی برای رفع مشکل نقدینگی خودروسازان و پیگیری برای تسریع تخصیص اعتبارات به این صنعت را مهم برشمرد و اختصاص این تسهیلات را راهی برای افزایش تولید خودرو و بهبود کیفی این صنعت عنوان کرد تا در ایام پایانی سال شاهد بهبود وضعیت این صنعت و کاهش نارضایتی ها باشیم.

وی موانع گمرکی را از دیگر مشکلات این صنعت دانست و گفت: با همکاری گمرک ترخیص قطعات تسهیل شده است و به زودی این مشکل رفع می شود.‌

شوک عجیب قیمتی در بازارخودرو

این اظهارات درحالی منتشر شد که گزارش ها از بازار خودرو در روز چهارشنبه، حکایت از شوک قابل توجه قیمت‌ دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی از ۵ تا ۱۵ میلیون تومان گران شده است.

تسنیم در این باره نوشت: بازار روزچهارشنبه خرید و فروش خودرو با شوک قابل توجه قیمت‌ها روبه‌رو شد، فعالان بازار دلیل این افزایش قیمت را فروش خودرو مطابق با حاشیه بازار توسط خودروسازان می‌دانند این درحالی است که هنوز عرضه خودرو به بازار انجام نشده است.

افزایش قابل توجه قیمتها باعث شده تا هیچ معامله‌ای در بازار انجام نشود و اکثر خریداران خودرو با توجه به قیمت‌ها دست از خرید کشیده و منتظر ثبات بازار هستند. فروشندگان خودرو معتقدند خودروسازان چندین بار درخواست قیمت‌گذاری خودرو متناسب با حاشیه بازار را اعلام کرده بودند که امروز به هدف خود دست پیدا کرده و با وجود فروش خودرو با حاشیه بازار هیچ عرضه‌ای ندارند.

**پراید ۴۵ میلیون؛ دنا ۱۰۰ میلیون!

در بازار روزچهارشنبه، قیمت پراید ۱۱۱ به مرز ۴۵ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ به مرز ۷۰ میلیون و همچنین قیمت پژو ۲۰۵ تیپ ۵ نیز ۸۱ میلیون تومان و قیمت دنا به مرز ۱۰۰ میلیون رسید.

در حال حاضرپژو۲۰۶ صندوق‌دار با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۸۱ میلیون تومان ، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت  ۷۰ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش ۶ میلیون تومانی قیمت ۷۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ وی با افزایش ۲ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۷ میلیون تومان، سمند EF7  با افزایش ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی با قیمت ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رانا با افزایش ۶ میلیون تومانی با قیمت ۶۷ میلیون تومان قیمت خورده اند.

همچنین چانگان با افزایش ۹ میلیون تومانی با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان و دنا با افزایش ۱۵ میلیون تومانی با قیمت ۹۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.