گازرسانی به واحدهای صنعتی جدید

0
۳۷۰ بازدید

میربلوکی مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی از گازرسانی به ۱۶ واحد صنعتی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی، حسن رضا میربلوکی گفت: ۱۶ واحد صنعتی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۱۱ میلیون تومان در سطح استان به بهره برداری رسید که این پروژه ها شامل گازرسانی به ناحیه صنعتی بام در اسفراین، دو گلخانه و سه مرغداری و یک مورد کارخانه کشت و صنعت در شیروان، یک کارخانه پلاستیک در فاروج و خوراک دام در بجنورد، کارخانه گچ، کوره آجر پزی، ایستگاه تقویت فشار دشت، مجتمع تجاری، استخر آموزش و پرورش اسفراین، کلینیک تخصصی بیماران خاص بجنورد، مجتمع آموزشی و ورزشی حراست کل استان است.

وی افزود تاکنون گاز رسانی به ۷۳۷ صنعت جزء و عمده از جمله نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان، پتروشیمی بجنورد، آلومینای ایران، ریخته گری و لوله گستر اسفراین و ۳۳ جایگاه “سی ان جی” و ۱۵ شهرک صنعتی استان انجام گردیده است.

میربلوکی با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری ۱۰۰ درصد بوده افزود: تاکنون ۷۴۲ روستا از نعمت گاز برخوردارند و ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی ۹۹.۷ درصد است.

وی با بیان اینکه حدود هفت هزار و ۳۲۷ کیلومتر شبکه در این استان اجرا شده که سه هزار و ۷۱۲ کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: از ۱۷۸ هزار انشعاب نصب شده در این استان بیش از ۶۳ هزار انشعاب آن در این دولت نصب شده است.

میربلوکی اظهار داشت در ابتدای تشکیل دولت یازدهم درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی حدود ۵۷ درصد بود که با همت جهادی دولت یازدهم و دوازدهم، این میزان به حدود ۹۹/۷ درصد رسیده است. میربلوکی تعداد خانوارهایی که در دولت یازدهم و دوازدهم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند را ۱۳۴ هزار و ۱۱۲ مشترک عنوان نمود که تا پایان سال جاری تعداد مشترکین این استان به حدود ۳۳۱ هزار مشترک می‌رسد. همچنین با تلاش بی‌وقفه جهادگران شرکت ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری در ۲۴ شهر استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی افزود: در نیمه اول سال جاری عمده مصرف گاز استان در بخش صنعت مصرف گردیده است همچنین بخش صنعت در سال گذشته بیش از ۶۵ درصد مصرف گاز استان را به خود اختصاص داده اند که مزیت‌هایی همچون اشتغالزایی، بهبود چرخه تولید، کاهش هزینه‌ها و حفاظت از محیط زیست را به دنبال دارد.

میربلوکی در پایان خاطرنشان کرد با افزایش ظرفیت ایستگاه گاز در نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان در سال ۹۶، این واحد صنعتی روزانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز به عنوان بزرگترین مصرف کننده گاز استان یعنی برابر با کل مصرف گاز استان در زمستان مصرف دارد که نقش مهمی در تولید برق استان و کشور ایفا می کند.

این مقام مسئول از اجرای عملیات اتصال خط انتقال گاز ۱۶ اینچ جاجرم – سمنان خبر داد و گفت: با اجرای این خط، ضمن افزایش پایداری گاز در شهرستان‌های گرمه و جاجرم، گاز مورد نیاز طرح‌های توسعه آلومینای جاجرم نیز تأمین می‌شود. این پروژه به طول ۵۸ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر۷۰۰میلیارد ریال  ازمنطقه دشت به شهرستان‌های گرمه و جاجرم در حال انجام است که هدف از اجرای آن، پایداری فشار گاز شهرهای جاجرم و گرمه در فصول سرد سال و همچنین ایجاد زیرساخت به منظور توسعه فازهای مجتمع آلومینای جاجرم است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111530