کد خبر: 2275
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳

کی از بازار طلا خارج شویم

کی از بازار طلا خارج شویم

گروه بازارپول : تازه ترین تحلیل تکنیکال نشان می دهد در صورتی که قیمت جهانی طلا به 1267 تا 1270 دلار در هر اونس برسد بهترین فرصت ممکن برای فروش خواهد بود

به گزارش پایگاه اینترنتی بیزینس لاین، در حالی که کاهش نرخ بهره بانکی اروپا موجب کاهش ارزش یورو در برابر دلار شد ولی انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص متقاضیان دریافت بیمه بیکاری تاثیر زیادی بر افزایش مجدد قیمت طلا داشته است.
بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1225 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال کاهش بیشتر قیمت این فلز زرد وجود خواهد داشت و قیمت طلا به کمتر از 1190 تا 1185 دلار خواهد رسید.
سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت 1260 دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال افزایش بیشتر قیمت طلا به 1278 دلار و سپس 1285 دلار نیز وجود دارد.
به گزارش طلا ؛ توصیه کارشناسان اقتصادی این است که در صورت افزایش قیمت طلا به 1267 تا 1270 دلار بهترین زمان برای فروش خواهد بود.
نگاه "بانک بارکلیز"به قیمت طلا در 3ماهه دوم 2014
بانک بارکلیز انگلیس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد روند نزولی قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت و قیمت هر اونس طلا در سه ماه دوم امسال به 1250 دلار خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اینترنتی متال، بانک بارکلیز انگلیس پیش بینی کرد: روند کنونی قیمت طلا در بازارهای جهانی ادامه خواهد یافت ولی قیمت پالادیوم و پلاتین نسبت به سایر فلزات گرانبها با عملکرد بهتری روبرو خواهد شد.
بر اساس این گزارش میانگین قیمت هر اونس نقره نیز در سه ماه دوم 2014 میلادی به کمتر از 18 دلار خواهد رسید. قیمت طلا در آستانه برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا و انتشار گزارش وزارت کار آمریکا به مرز 1244 دلار رسیده است.
قیمت طلا در هفته گذشته افت شدید 3.3 درصدی را تجربه کرده است. کاهش چشمگیر واردات چین از هنگ کنگ طی ماه آوریل نیز تاثیر منفی زیادی بر قیمت طلا داشته است.