کد خبر: 1115
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
گروه : جامعه

کی‌روش: هر اتفاقی ممکن است برای ایران در جام جهانی رخ دهد

کی‌روش: هر اتفاقی ممکن است برای ایران در جام جهانی رخ دهد

کارلوس کی‌روش در جام جهانی تجربه زیادی دارد و ایرانی‌ها نیز امیدوار هستند با تجربه این مرد پرتغالی ایران به دور دوم جام جهانی صعود کند.

آسوشیتد پرس در گزارشی درباره سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نوشت: جام جهانی برزیل تقریبا دو ماه دیگر آغاز می‌شود و ایران در چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها باید در گروهی نسبتا سخت با آرژانتین، نیجریه و بوسنی‌و هرزگوین دیدار کند.

کارلوس کی روش در جام جهانی 2010 روی نیمکت تیم ملی کشورش نشست و موفق شد با این تیم به دور دوم راه یابد اما شکست در دور برابر اسپانیا باعث شد تا از جام جهانی 2014 حذف شود.

سرمربی 61 ساله تیم ملی ایران درباره شانس صعود ایران به جام جهانی 2014 گفت: ایران در سه دوره حضور خود در جام جهانی نتوانسته است از گروه خود به مرحله بعد راه یابد. اما در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. همین چیزها است که باعث شده است فوتبال ورزشی زیبا و غیرقابل پیش‌بینی باشد.

کی‌روش با تجربه کاری که در کشور‌های انگلیس، امارات، آمریکا، ژاپن، پرتغال، آفریقای جنوبیو خاورمیانه اندوخته است نشان می دهد که از چالش‌ها نمی‌ترسد و همیشه برای کسب تجربه جدید کار می کند.

کارلوس کی‌روش پس از حضور ناموفق در رئال مادرید در سال 2014 که به مدت 10 ماه به طول کشید به منچستر‌یونایتد برگشت و در کنار آلکس فرگوسن موفق شد پایه‌های تاکتیکی این تیم را شکل دهد. تیمی که موفق شد در سال 2008 به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا دست یابد.