کوبا خواستار کاهش سخنرانی‌های ضد آمریکایی شد

0
۳۴۹ بازدید

در پی برقراری روابط دیپلماتیک کوبا و آمریکا،

مقامات کوبایی خواستار کاهش سخنرانی‌های ضد آمریکایی در کشورشان شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات کوبا در اولین روز ملی این کشور پس از برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با آمریکا در ۲۰ ژوئیه، با تاکید بر حفظ و زنده نگه داشتن اصول سوسیالیسم، خواستار کاهش سخنرانی‌های ضد آمریکایی شدند.
روز یکشنبه شصت و دومین سالگرد اولین حمله چریک‌های کوبا به رهبری فیدل کاسترو علیه ارتش “فولخنسیو باتیستا” مورد حمایت آمریکا در سال ۱۹۵۳ بود. این روز یکی از مهمترین تعطیلات در تقویم انقلاب کوبا به شمار می‌آید که در این روز برنامه‌های هنری و سخنرانی‌های میهن‌پرستانه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، کوبا در این روز مهم ملی بار دیگر بر پایان یافتن تحریم‌های اعمالی از سوی آمریکا علیه کوبا و خروج نیروی دریایی آمریکا از خلیج گوانتانامو تاکید کردند.
خوزه رامون ماچادو ونتورا، مرد شماره دو حزب کمونیست کوبا در سخنانی در این روز گفت: اکنون جاده پیچیده و طولانی پیشروی عادی‌سازی روابط دو جانبه کوبا و آمریکا وجود دارد که از اقدامات لازم در این مسیر پایان تحریم‌ها و خروج نیروهای دریایی آمریکا از گوانتانامو است.
از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش کرده، اگرچه باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره خواستار لغو تحریم‌ها علیه کوبا شده است اما وی در کنگره با مخالفانی به خصوص در میان جمهوری‌خواهان روبه‌رو شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14427