در بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از فاز دوم طرح توسعه کمپ پارک ساحلی ناز؛

کمپ پارک ساحلی ناز، پایلوت ورزش های هوایی جزیره قشم

0
۳۴۹ بازدید

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه کمپ پارک ساحلی ناز درجزایر ناز قشم بازدید کرد و از نزدیک روند پیشرفت این پروژه را بررسی و دستورات مقتضی برای تسریع اجرای این پروژه صادر کرد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم ، حمیدرضا مومنی در این بازدید که محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی، مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، تورج امانی مدیر تشریفات و نمایشگاه ها و امیر سرلک مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم وی را همراهی می کردند بر همکاری و هم افزایی همه معاونت ها و مدیریت های سازمان برای سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه گردشگری تاکید کرد.
براساس این گزارش امیر سرلک مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم که جزایر ناز در محدوده مدیریتی آن قرار دارد کمپ پارک ساحلی ناز را پایلوت ورزش های هوایی جزیره قشم خواند و گفت: با سیاست های توسعه گرانه مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم فاز دوم طرح توسعه این کمپ پارک که بخاطر ورزش های هوایی به شدت مورد استقبال گردشگران جزیره قشم قرار گرفت، کلید خورد.
وی جزایر ناز را یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم دانست و افزود: ویژگی مهم این سایت شرایط جزر و مد آب دریا (پس روی و پیش روی) آن است و با اجرای طرح آبکناری در محدوده جزایر ناز، گردشگران با آسودگی خاطر می توانند از مناظر بکر طبیعی این منطقه با انجام ورزش های دریایی و هوایی نیز استفاده کنند.
سرلک تصریح کرد: برای رفاه بیشتر گردشگران در این محوطه امکاناتی همچون مسجد، غرفه های صنایع دستی، پارکینگ، فضاهای نگهبانی و خدماتی، دوش های صحرایی، سرویس های بهداشتی، ایستگاه هلال احمر و… طراحی شده است .
مدیر امور درگهان  سازمان منطقه ازاد قشم با اشاره به اینکه فرآیند توسعه ای و ساماندهی سایت جزایر ناز از بهمن ماه سال ۹۸ با تفویض اختیار به مدیریت امور درگهان با سرعت بیشتری در حال انجام است، یادآور شد: تعمیر، نصب و راه اندازی تاسیسات روشنایی، جمع آوری نخاله ها و پاکسازی ساحل،  آماده سازی پارکینگ و تسطیح ساحل ناز برای تسهیل دسترسی گردشگران، نصب آلاچیق چوبی، سایبان چتری، چندین سکوی سیمانی به همراه چندین المان از جانوران آبزی و همچنین پیش بینی چندین سرویس بهداشتی بخشی از اقداماتی است که طی سال جاری در جزایر ناز اجرایی شده است.
گفتنی است جزایر ناز در فاصله ۲۲ کیلومتری شهر قشم در نزدیکی سواحل شرقی جزیره از ساحل درحدود یک کیلومتر فاصله دارند. مساحت این جزایر در حدود سه هکتار است و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را فرا گرفته‌است. این جزایر فاقد ساحل شنی و کاملاً مسطح بوده و با جزر آب، برای مدت کوتاهی باریکه‌ای از خشکی این جزایر را به جزیره قشم وصل می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129501