کمر تولید تجهیزات بهداشتی ساختمان خم شده است

0
۴۱۷ بازدید

اگر سری به واحدهای تولیدی فعال در سطح کشور بزنید متوجه می‌شوید که کارآفرینان این حوزه تنها با ۲۰ درصد از توان خود فعالیت می‌کنند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، حبیب‌الله توسلی فعال حوزه تجیهزات بهداشتی ساختمان ضمن اشاره به وضعیت واحدهای صنفی فعال در طول ۷ سال گذشته، گفت: رکود شکل گرفته در صنعت ساختمان زمینه تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی فروش تجهیزات بهداشتی ساختمان نظیر شیرآلات و سایر لوازم مرتبط را فراهم آورده است.

این کارآفرین حوزه تجهیزات بهداشتی ساختمان با اشاره به محل درآمد فروشندگان این حوزه تاکید کرد: درآمد بنگاه‌های اقتصادی فروش تجهیزات بهداشتی ساختمان از محل خرده فروشی‌های اندک ناشی از تعویض و تعمیر تجهزات بهداشتی است و این واحدهای صنفی متاسفانه عمده سود خود را از محل افزایش قیمت ارز و با بالابردن قیمت کالاهای خود تامین می‌کنند؛ یعنی کاهش درآمد ناشی از کاهش شدید فروش را از این محل جبران می‌کنند.
*وضعیت واحدهای تولیدی تجهیزات بهداشتی ساختمان اسف بار است

وی در توضیح وضعیت واحدهای تولیدی شیرآلات و تجهیزات بهداشتی ساختمان، افزود: رکود و اوضاع نا به سامان شکل گرفته زمینه تعطیلی بخش عمده‌ای از واحدهای تولیدی این حوزه را فراهم کرده و کارخانه‌های فعال با کمترین میزان توان خود مشغول به کار هستند.

توسلی، با اشاره به شرایط اسف‌بار تولید در این حوزه گفت: اگر سری به واحدهای تولیدی فعال در سطح کشور بزنید متوجه می‌شوید که کارآفرینان این حوزه تنها با ۲۰ درصد از توان خود فعالیت می‌کنند.

*امیدواریم طرح جهش تولید مسکن زمینه رونق بازار تجهیزات بهداشتی ساختمان را فراهم کند

این فعال حوزه تجهیزات بهداشتی ساختمان، در بیان تاثیرات ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن گفت: در طول ۷ سال گذشته شاهد وعده‌های بسیاری برای ساخت مسکن بودیم که هیچ یک از آن‌ها عملی نشد. همین امر نیز بخش صنعت را در ارتباط با رونق بازار مسکن بدبین کرده است.

توسلی در بیان رابطه رونق ساخت و ساز مسکن و رونق صنعت تجهیزات بهداشتی ساختمان، گفت: طبیعتا رونق بخش مسکن، تقاضای بازار حوزه تجهیزات بهداشتی را اضافه کرده و منجر به رونق این بازار می‌شود. در همین راستا امیدوارم این بار طرح جه تولید مسکن به بار بنشیند و شاهد اخبار خوبی از اقتصاد کشور باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115657